ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ସ୍ୱର

ଆର୍ ବି ଏସ କେ ତରଫରୁ ହୃଦ ରୋଗୀ ଗଲା ଶ୍ରୀ ସତ୍ୟସାଇ ହାର୍ଟ ହସ୍ପିଟାଲ୍ ଅହମଦାବାଦ

ରିପୋର୍ଟ: ରାକେଶ ମହାରଣା //
କୋଦଳା (୨୧/୦୨): ବେଗୁନିଆ ପଡ଼ା ବ୍ଲକ କୋଦଳା ଗୋଷ୍ଠି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରର ଆର୍ ବି ଏସ କେ ତରଫରୁ ଇନାମ ବେଲପଡା ର ସୂର୍ଯ୍ୟକାନ୍ତ ମାଝୀଙ୍କ ୭ ବର୍ଷର ଶିଶୁ ଅରୁଣ ମାଝୀର ହୃଦ୍ ରୋଗ ର ସଲ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ଶ୍ରୀ ସତ୍ୟସାଇ ହାର୍ଟ ହସ୍ପିଟାଲ୍ ସରକାରୀ ଗାଡ଼ି ଯୋଗେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ରୁ ରେଳ ରେ ପ୍ରେରିତ ହୋଇଛି । ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଅରୁଣ ର ଛାତିରେ ପିଲା ଦିନରୁ ଛିଦ୍ର ଥିଲା ବୋଲି ଆର୍ ବି ଏସ କେ ଟିମ୍ ଦ୍ଵାରା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା ।c451a6c4 9de7 49e2 995c df1b1282aa36

ଏହି ଟିମ୍ ରେ ଆୟୁଷ ଡ଼ା ଜୟଦେବ ନାୟକ, ଡ଼ା ମୈତ୍ରୀ ସଂଘମିତ୍ରା ,ଡ଼ା ଅନନ୍ତ ନାରାୟଣ , ମହିଳା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀ ପି. ଗୀତାଞ୍ଜଳି ଆଚାରୀ ଆଦି କାର୍ଯ୍ୟରତ । ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ୮ ଜଣ ହୃଦ ରୋଗୀ ଆର୍ ବି ଏସ କେ ମ୍ୟାନେଜର ସନ୍ଦୀପ ତ୍ରିପାଠୀ ଙ୍କ ତତ୍ତ୍ଵାବଧାନରେ ଓ ଆୟୁଷ ଡ଼ା ଚିନ୍ମୟ ପ୍ରଧାନ , ଫାର୍ମାସିଷ୍ଟ ଦିଲ୍ଲୀପ ନାହାକ ସେମାନଙ୍କୁ ରେଳ ଯୋଗେ ଅହେମେଦାବାଦ୍ ଶ୍ରୀ ସତ୍ୟସାଇ ହାର୍ଟ ହସ୍ପିଟାଲ୍ ନେଇ ସେମାନଙ୍କର ମାଗଣା ଶଲ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା କରାଇବେ । ଆର୍ ବି ଏସ କେ ଟିମ୍ ଦ୍ବାରା ବେଗୁନିଆ ପଡ଼ା ବ୍ଲକ୍ ର ୪ ଜଣ ହୃଦ୍ ରୋଗୀ , ୧୨ ଜଣ ପାଦ ବଙ୍କା ,୧୦ ଜଣ ଗ୍ରହଣ ଖଣ୍ଡିଆ ,୨ ଜଣ ଆଖିର ମୋତିଆ ବିନ୍ଦୁ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ମାଗଣାରେ ସଫଳ ଲାଭ କରିଛି । କୋଦଳା ଗୋଷ୍ଠି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରର ଆର୍ ବି ଏସ କେ ଟିମ୍ ରେ ଜଣେ ଆୟୁଷ ଡାକ୍ତର , ୨ ଜଣ ଫାର୍ମାସିଷ୍ଟ ,ଓ ଜଣେ ମହିଳା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ପଦ ଖାଲି ପଡ଼ିଛି। ସରକାର ଏଥି ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେଲେ ଶିଶୁ ମାନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ଓ ଚିକିତ୍ସା ଓ ସେବା ଉଚ୍ଚକୋଟୀର ହେବ ବୋଲି ବୁଦ୍ଧି ଯିବି ମହଲରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: