ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ସ୍ୱର

ସାନ-ସରେଇ ପାଲିର ପ୍ରଫେସର ଶ୍ରୀମତୀ ଶିଖା ରାନୀ ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ଡକ୍ଟରେଟ ଉପାଧି

ବରଗଡ଼ (ଓଡିଶା ନ୍ୟୁଜ୨୪ ବ୍ୟୁରୋ-୦୮/୧୨): ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଦ୍ରାଭିଡୀଏନ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ, କୁପ୍ପାମ ଶନିବାର ଦିନ ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ବରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା କୁମବୋ, ସାନ-ସରେଇ ପାଲିର ପ୍ରଫେସର ଶିଖା ରାନୀ ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ଡକ୍ଟରେଟ ଉପାଧି ପ୍ରଦାନ କରିଛି । ସେ ପଞ୍ଜାବର ବୀର କାଲାନର ମୋଡେର୍ଣ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଡକ୍ଟର ଭି.କେ.ରାଇଙ୍କ ତତ୍ୱାବଧାନରେ ପିଏଚଡି କରିଥିଲେ ।

ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଗତ ୦୫/୧୨/୨୦୨୦ ରେ ନିଜ ପିଏଚଡି (ଏଜୁକେସନ)ର viva voce “ପଞ୍ଜାବରେ ବାଳିକା ଶିକ୍ଷା ଉପରେ ସର୍ବ ଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନର ପ୍ରଭାବ” ଉପରେ ଆଲୋକପାତ କରିଛି । ତାଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ କମ୍ କହିବାକୁ ଗଲେ ଡାଇନାମିକ୍ସ ଏବଂ ଏକାଡେମିକ୍ସର ଏକ ଅଂଶ ଭାବରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏକ ଯାତ୍ରା ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ ଏବଂ ରୋମାଞ୍ଚକର ଅଟେ | ମୋର ଯାତ୍ରାର ଅଂଶ ବିଶେଷ ହୋଇଥିବା ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ଅଶେଷ ହୃଦୟରୁ ଧନ୍ୟବାଦ | ପରୀକ୍ଷକ ଡକ୍ଟର ଜି ସିଙ୍ଗାରାଭେଲୁ, ଭାରତୀଦାସାନ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର କୋଇମ୍ବାଟୁର ପ୍ରଫେସର ତଥା ହେଡ ଡିପାର୍ଟମେଣ୍ଟ, ଡିନ୍ ସ୍କୁଲ ଅଫ୍ ଏଜୁକେସନ୍ ଆଣ୍ଡ ମାନବ ସମ୍ବଳ ବିକାଶ, ଡିୟୁ, କୁପାମ, ପ୍ରଫେସର ଡି ଶ୍ରୀନିବାସ କୁମାରଙ୍କୁ ଅଶେଷ ଅଶେଷ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଉଛି | ତା ସହ ଡ଼.ଭି.କେ ରାୟ (ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଓ ସୁପରଭାଇଜର), ଡ଼. ଟି.କେ.ସାହୁ (ଅଧ୍ୟକ୍ଷ, ଏସ .ଡି. ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ, ବର୍ଣାଲାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ହୃଦୟ ରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣେଇଥିବା କହିଛନ୍ତି | କାର୍ଯ୍ୟଟି ଠିକ୍ ସମୟରେ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରେରଣାଦାୟକ ଶକ୍ତି ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ପରିବାର, ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ସହକର୍ମୀଙ୍କୁ ସେ ଆନ୍ତରିକ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି | ପାନ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ଶିକ୍ଷାଦାନର ଅଭିଜ୍ଞତା ଏବଂ ଏକାଡେମିକ୍ ଯୋଗ୍ୟତା ସହିତ B.Sc (ଜୀବନ ବିଜ୍ଞାନ, ଗୁରୁ ଘାସୀ ଦାସ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ, ବିଲାସପୁର ), ଗୁରୁ ଘାସିଦାସ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ, ବିଲାସପୁରରୁ M.A (ଇଂରାଜୀ) , କୁରୁକ୍ଷେତ୍ର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରୁ M.A (ଶିକ୍ଷା), କୁରୁକ୍ଷେତ୍ର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ବିଏଡ଼, ମଦୁରାଇ କାମରାଜ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରୁ M.Sc (ରସାୟନ ବିଜ୍ଞାନ), MPhil (ଶିକ୍ଷା) ଚୌଧୁରୀ ଡବିଲଲ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ, ଶୀର୍ଷା ଓ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର କୁପାମ, ଦ୍ରାବିଡ଼ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ପିଏଚଡି (ଶିକ୍ଷା) ଏପରି ଅନେକ ଏଇକ୍ଷଗତ ଯୋଗ୍ୟତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ଶିଖରାଣୀ ପ୍ରଧାନ | ଡକ୍ଟର ଶିଖା ରାନୀ ପ୍ରଧାନ ବର୍ତ୍ତମାନ ବାର୍ନାଲାର ଏସ୍.ଡି କଲେଜ୍ ଅଫ୍ ଏଜୁକେସନରେ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ପ୍ରଫେସର ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି।

ସେ ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ସାଂସଦ ପ୍ରତିନିଧି ଶ୍ରୀ ରସିକ କିଶୋର ସାହୁଙ୍କର ବୋହୂ ଏବଂ କୁମ୍ବୋ ପଞ୍ଚାୟତର ସାନ ସରେଇପାଲିର ଡକ୍ଟର ତପନ କୁମାର ସାହୁଙ୍କ ଧର୍ମପତ୍ନୀ ଓ ସରିଆ, ଛତିଶଗଡର ଶ୍ରୀ ଦେବନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଝିଅ | ପରିବାରର ସହଯୋଗ ଓ ସର୍ବଦା ସମର୍ଥନ ଏବଂ ଉତ୍ସାହ ପାଇଁ ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ସହକର୍ମୀଙ୍କୁ ସେ ହୃଦୟରୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଇଛନ୍ତି |

Welcome to Odisha News24

%d bloggers like this: