ପୁଲିସ ଓ ମାଓବାଦୀ ଗୁଳିବିନିମୟ , ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ମୃତ, ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ

ରିପୋର୍ଟ: ଅସୀମ ବିଶ୍ୱାସ //
ମାଲକାନଗିରି (୦୭/୦୨): ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ସୀମାନ୍ତ ଛତିଶଗଡର ଦାନ୍ତେୱାଡା ଜିଲ୍ଲାରେ ପୁଲିସ ଓ ମାଓବାଦୀ ପୁଣି ଥରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି | ଏଥିରେ ଜଣେ ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବନ୍ଧୁକ ସହ ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ କରାଯାଇଛି |

ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ କଟେକଲ୍ୟାଣ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସୁରନାର ଏବଂ ଟେଲମ ମଧ୍ୟରେ ରହିଥିବା ଜଙ୍ଗଲମଧ୍ୟରେ କଟେକଲ୍ୟାଣ ଏରିଆ କମିଟିର ଦୁର୍ଦାନ୍ତ ମାଓବାଦୀମାନେ କ୍ୟାମ୍ପ କରି ରହିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିବାପରେ ସୁରନାର ଏବଂ ଟେଲମକୁ ଡି.ଆର.ଜି ର ଦୁଇଟି ଟିମ କୁମ୍ବିଂ ପାଇଁ ପଠାଯାଇଥିଲା | ମାଓବାଦୀ କ୍ୟାମ୍ପ ପାଖରେ ଯବାନ ପହଂଚିବା ପରେ ପ୍ରଥମେ ସେହି ସ୍ଥାନକୁ ଯବାନମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଘେରା ବନ୍ଦୀ କରାଯଇଥିଲା | ଏହା ପରେ ଡି.ଆର.ଜି ଯବାନ ମାଓବାଦୀ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳିବିନିମୟ ଘଟିଥିଲା | ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଗୁଳିବିନିମୟ ହେବା ପରେ ଜଙ୍ଗଲ ଆଢୁଆଳରେ କିଛି ମାଓବାଦୀ ଖସି ଚାଲିଯିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସର୍ଚିଙ୍ଗ ସମୟରେ ଜଣେ ହାର୍ଡକର ମାଓବାଦୀ ର ମୃତ ଶରୀର ଜଙ୍ଗଲ ମଧ୍ୟରୁ ମିଳିଥିଲା | ତାସହ ବନ୍ଧୁକ, ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଯବାନମାନେ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ | ମୃତ୍ୟୁ ମାଓବାଦୀ ଜନମିଲସିୟ କମାଣ୍ଡର ମୁଚାକି ମାଶା ବୟସ ୨୭, ଗ୍ରାମ ଟେଟେମ | ମୃତ ମାଓବାଦୀ ମୁଚାକି ମାଶା ନାମରେ ଛତିଶଗଡ ସରକାର ଏକ ଲକ୍ଷ ରାଶି ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ | ଦାନ୍ତେୱାଡା ଏସ. ପି. ଅଭିଷେକ ପଲ୍ଲଭ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି l

Welcome to Odisha News24

error: Content is protected !!
Chat on Whatsapp
1
Hello
Hello
How Can I Help You ?
%d bloggers like this: