କୋଦଳା ତହସିଲଦାରଙ୍କ ଅବହେଳା ଯୋଗୁଁ ବଢୁଛି କରୋନାର ପ୍ରଭାବ

ରିପୋର୍ଟ: ରାକେଶ ମହାରଣା //
କୋଦଳା (୧୫/୦୫): ସମଗ୍ର ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହରୀର ପ୍ରଭାବ ବଢିବା ସହ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ପଜିଟିଭ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ସହ ଅନେକ ଜଣ ଏଥିରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିବା ପରେ ଶେଷରେ ଏହି କରୋନା ପଜିଟିଭର ଚେନ୍ କୁ ମାତ୍ ଦେବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ମେ ୧୯ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଓଡିଶାବ୍ୟାପୀ ଲକଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରଥମ ରୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନକୁ ଛାଡିଦେଲେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଖୋଲା ଖୋଲି ଉଲଂଘନ ହେବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ଏହି ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ସେବା ଚାଲୁ ରଖିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି । ସକାଳ ୬:୦୦ ରୁ ଦିନ ୧୨:୦୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ,କ୍ଷୀର ,ଫଳ ଆଦି ଚାଲି ଚାଲି ଯାଇ ଆଣିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ରହିଛି। କିନ୍ତୁ କୋଦଳା ତହସିଲଦାର ଅବନୀ କୁମାର ସାହୁଙ୍କ ଅଵହେଳା ଯୋଗୁଁ ଦିନକୁ ଦିନ କୋଦଳା ଏନ.ଏ.ସି ରେ କରୋନା ସଂଖ୍ୟା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏଥିରେ କୋଦଳା ଏନଏସି କାର୍ଯ୍ୟ ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ଦୀର୍ଘ ମାସ ଧରି ଏନ.ଏ.ସି କୁ ନ ଆସିବା ଦ୍ୱାରା ଲୋକ ସଚେତନ ମଧ୍ୟ ହୋଇ ପାରୁନାହାନ୍ତି । ଏ ନେଇ କୋଦଳା ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ଫୋନ ଯୋଗେ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାରୁ ସେ ଯାହା କହିଲେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖଦାୟକ । ତହସିଲଦାର ଯିଏ କି ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନ ଭାବରେ ଲୋକ ସଚେତନ କଣ କରିବେ ଓଲଟା ଗଣମାଧ୍ୟମ କର୍ମୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରୁଛନ୍ତି ଆମେ ଯେତେ ପାରିବୁ ଆଉ ବାକି ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଛାଡି ଦେଇଛୁ । ଲୋକମାନେ ଖୁଲମଖୁଲା ଅଟୋ, ବାଇକ ଆଦି ଧରି ବୁଲୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଯାହା ଫଳରେ ମାର୍କେଟରେ ଜନ ଗହଳି ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । ଯଦି ପରବର୍ତୀ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ହେବା ସହ ବେଖାତିର ପାଇଁ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟ ହେବ ତାହେଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନ ଯଥା ତହସିଲଦାର ଦାୟୀ ରହିବେ କି ???

Welcome to Odisha News24

error: Content is protected !!
Chat on Whatsapp
1
Hello
Hello
How Can I Help You ?
%d bloggers like this: