କରୋନା ଯୋଦ୍ଧା ପାଲଟିଛନ୍ତି କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ :-ଡଙ୍ଗର ଉପରେ ଯାଇ ମାସ୍କ ଓ ଖାଦ୍ୟ ପୁଡା ବାଣ୍ଟି ସଚେତନ କଲେ ଡଙ୍ଗରିଆ ଜନଜାତିଙ୍କୁ

ରିପୋର୍ଟ: ଜିଲ୍ଲାପ୍ରତିନିଧି ଗୋପୀନାଥ ଗୌଡ଼ //
ମୁନିଗୁଡା (୨୮/୦୫): ମହାମାରୀ କରୋନାର କରାଳ ରୂପ ଆଜି ଦେଶ ରାଜ୍ୟ ଜିଲ୍ଲା ତଥା ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଜନ ଜୀବନକୁ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ କରି ଶଙ୍କଟ ପରିସ୍ଥିତି କୁ ନେଇ ଜନତା ଗତି କରି ଚାଲୁଛନ୍ତି | ଆମ ରାଜ୍ୟରେ ଲୋକପ୍ରିୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରୋନାକୁ ମୁକାବିଲା କରି ଚାଲିଥିବାଵେଳେ ପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥ କେବେ ଏ ଦାରୁଣ କରୋନା କଵଳରୁ ରାଜ୍ୟ ବାସୀଙ୍କୁ କେବେ ମୁକ୍ତ କରାଇଵେ ସେହି କାମନା କରି ନିଜର ଚେଷ୍ଠା ବଳବତ୍ତର ରଖିଛନ୍ତି।

ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ରାୟଗଡା ଜିଲ୍ଲାର ଜଣେ ସଚ୍ଚୋଟ, ସରଳ, ଦରଦୀ ମଣିଷ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ସାରକା ନିଜର ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରୁ ଲୋକମାନେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଠାରୁ କିପରି ଦୂରେଇ ରହି ସରକାରଙ୍କର କୋଭିଡି ନିୟମକୁ କଡାକଡି ପାଳନ କରି କରୋନାକୁ ପରାସ୍ତ କରିବା ଆଶା ନେଇ ଗତକାଲି କଲ୍ୟାଣସିଙ୍ଗପୁରର ନିୟମଗିରି ପାହାଡ ର ପାର୍ସାଲି ଗ୍ରାମ ଯାଇ କରୋନା ପରିସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରି ମାସ୍କ ଓ ଖାଦ୍ୟ ପୁଡା ଦେଇ ସଚେତନତା କରାଇଥିଲେ। ସେହିପରି ଆଜି ମୁନିଗୁଡା ବ୍ଲକର ମୁନିଖୋଲ ପଞ୍ଚାୟତ ଡଙ୍ଗର ଉପରେ ଥିବା ଶକଟା, ମେରକାମଣ୍ଡଳୀ, ସେରକାପାଡୁ ଆଦି ଗ୍ରାମକୁ ଯାଇ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ସାରକା ସେଠାରେ ଡଙ୍ଗରିଆ ଜନଜାତିଙ୍କୁ ମାସ୍କ, ଓ ଖାଦ୍ୟ ପୁଡା ବାଣ୍ଟିବା ସହ ସେମାନଙ୍କର ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅମଙ୍ଗ ହେଉଥିବା କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଟିକା ନେବାକୁ ଵୁଝାଇବା ସହ ନିୟମିତ ମାସ୍କ ଵ୍ୟବହାର କରିଵା ସାବୁନରେ ହାତ ଧୋଇଵା, ଦୂରତା ରକ୍ଷା କରିବା ଆଦି ଵିଭିନ୍ନ ଉପାୟରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ସେମାନଙ୍କୁ ବୁଝାଇ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିଥିଲେ।

ମନ୍ତୀଙ୍କ ସହିତ ଜିଲ୍ଲା ବିଜେଡ଼ି ସମ୍ପାଦକ ତଥା ସମାଜସେବୀ ଶ୍ରୀ ପୂର୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ଗୌଡ, ବ୍ଲକ ସଭାପତି ଶ୍ରୀ ରତନ ଲାଲ ଜୈନ, ବରିଷ୍ଠ ବିଜେଡି ନେତା ଶ୍ରୀ ଧୀରୁ ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ଏବଂ ପୂର୍ବତନ ଜିଲ୍ଲା ଆଦିବାସୀ ଉନ୍ନୟନ ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ନୁଣ୍ଡୃକା, ଵିଜେଡିର ନାରୀ ନେତ୍ରୀ ଶକୁନ୍ତଳା ନୁଣ୍ଡୃକା, ଵୃନ୍ଦାବନ ପାଢୀ ପ୍ରମୁଖ ମନ୍ତୀଙ୍କ ସହିତ ଯାଇଥିବାଵେଳେ, ଵିଡିଓ, ସ୍ଥାନୀୟ ସରପଞ୍ଚ, ଆଶା କର୍ମୀ, ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀ, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀ, ପୋଲିସ୍ କର୍ମଚାରୀ, ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଵିଭାଗର କର୍ମଚାରୀ ମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ମନ୍ତୀଙ୍କର ଏହି ଗସ୍ତ ଓ ସଚେତନତା ଡଙ୍ଗରୀଆ ଜନଜାତି ମାନଙ୍କୁ ଟିକାଦେଵାକୁ ସହଜ ହୋଇପାରିବ ବୋଲି ଵିଭାଗିୟ ଅଧିକାରି ଆଶା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

Welcome to Odisha News24

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: