Related Contents

ରାୟଗଡା ବ୍ଲକ ନିମନ୍ତେ ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ମ ମାଧ୍ୟମରେ ୫କୋଟି ୮୬ ଲକ୍ଷ ମଞ୍ଜୁରୀ

ରାୟଗଡା ଜ଼ିଲ୍ଲା ପ୍ରତିନିଧି (ଅମୁଲ୍ୟ ନିଶଙ୍କ ): ସ୍ଥାନୀୟ ତେଜସ୍ଵୀ ହୋଟେଲ ସମ୍ମୁଖ ପଡିଆରେ ଆୟୋଜିତ ରାୟଗଡା ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଭିଡ଼ିଓ କନଫରେନ୍ସ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ବ୍ଲକର ୨୮ଟି ଗ୍ରାମ ପଂଚାୟତର ବିକାଶ ନିମନ୍ତେ ୧୬୨ଟି ପ୍ରକଳ୍ପ ନିମନ୍ତେ ୫ କୋଟି ୮୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଭିଡ଼ିଓ କନଫରେନ୍ସ ମାଧ୍ୟମରେ ଅନୁମୋଦନ କରଛନ୍ତି |

ଏହି ଅନୁଦାନକୁ ବାଟମାରଣା ନ କରି ଗାଁର ବିକାଶ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିନିଯୋଗ କରିବା ସହିତ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣରେ ଗୁଣବତ୍ତା ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ଉପସ୍ଥିତ ଜନସାଧାରଣ ଓ ସରକାରୀ କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଜୋର ଦେଇ କହିଥିଲେ | ଏଥି ସହିତ ପ୍ରବେଶର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଗଛ ଲଗାଇବା ନିମନ୍ତେ କହିଥିଲେ | ଏଥିସହିତ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବ୍ୟବହାରକୁ ନିଷିଦ୍ଧ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ନିମିତ୍ତ ସୂଚନାଦେଇଥିଲେ | ଜ଼ିଲ୍ଲାପାଳ ଗୁହା ପୂନମ ତପଶ କୁମାରଙ୍କ ପୌରହିତ୍ୟରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ୟକ୍ରମରେ ରାୟଗଡା ବ୍ଲକ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପଂଚାୟତ ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ୩୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ମଂଜୁର କରାଯାଇଛି | ଉକ୍ତ ପ୍ରକଳ୍ପ ଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରେ ୫୦ ପ୍ରତଶତ ଅନୁଦାନ ବିଭିନ ଗ୍ରାମର ମନ୍ଦିର, ଗୋଷ୍ଟି କେନ୍ଦ୍ର ନିର୍ମାଣ ନିମନ୍ତେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଅ ଯାଇଥିବା କହିଥିଲେ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବିଶ୍ରାମ ଗୃହ, କେନାଲ ପୋଖରୀ ପୁନରୁଦ୍ଧାର, ସ୍କୁଲ ପାଚେରୀ ନିର୍ମାଣ, ସ୍ମଶାନ ଘାଟ ଉନ୍ନତି ଇତ୍ୟାଦି ପ୍ରକଳ୍ପ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯଇଥିବା ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ | ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ରାଜ୍ୟ ସଭା ସାଂସଦ ଏନ. ଭାସ୍କର ରାଓ, କୋରାପୁଟ ସାଂସଦ ଝିନ ହିକକା, ରାୟଗଡା ବିଧାୟକ ଲାଲ ଵିହାରୀ ହିମ୍ରିକା, ବିଜେଡ଼ି ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ସଂଜୟ ଦାସ ବର୍ମା ପ୍ରମୁଖ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋକପାତ କରିଥିଲେ | ଜ଼ିଲ୍ଲାପାଳ ଜ଼ିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ଉନୟନ ପ୍ରକଳ୍ପ ବିଶେଷକରି ରାୟଗଡା ବ୍ଲକ ଅଂଚଳରେ ବିକାଶ ପାଇଁ ନିଆଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ | ଶେଷରେ ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଡ଼ି଼ନ୍ତି ରାମୁଲୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇଥିଲେ | ଏଥିରେ ଜ଼ିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ ଟି ଗୌରୀଶଙ୍କର ,ସରପଞ୍ଚ ହାରପରାଶ ହେପରିକ, ମୁନିସିପାଲ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭି ଗୌରୀଜୟନ୍ତି, ମହିଳା ବି ଜେ ଡ଼ି ସ୍ଵଭାନେତ୍ରୀ ଅନୁଶୁୟା ମାଝୀ, ନିର୍ବାଚିତ ଲୋକ ପ୍ରତିନିଧି ମାନେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ | ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ବହୁ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଏହା ଏକ ନିର୍ବାଚନୀ ଚାଲ ଓ ବିଜେ ଡ଼ି ଏକ ନିର୍ବାଚନୀ ଆଦାୟ ପାଇଁ ଏକ ରାସ୍ତା ବୋଲି ମତ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି |

Comments are closed.