ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୬ ଜବାନ ସହିଦ

ରାଞ୍ଚି: ଝାଡଖଣ୍ଡର ଗାର୍‌ଓ୍ଵା ଜିଲ୍ଲାର ଛିଞ୍ଜା ଅଞ୍ଚଳରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ଝାଡଖଣ୍ଡର ଜାଗୁଆର୍‌ ଯବାନମାନେ ନକ୍ସଲ ଉପଦ୍ରୁତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜୋରଦାର୍‌ ଅପରେସନ୍‌ ଚଳାଇ ଥିବାବେଳେ ନକ୍ସଲମାନେ ଏକ ବଡ଼ ଧରଣର ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ୍‌ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟାଇଥିଲେ ।

ଏହି ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୬ ଜଣ ଯବାନ ସହିଦ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଚାରି ଜଣ ଯବାନ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ଗାର୍‌ଓ୍ଵା ପୁଲିସର ଡେପ୍ୟୁଟି ଜେନେରାଲ ବିପୁଲ ଶୁକ୍ଳାଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ମଙ୍ଗଳବାର ଶାମ ଲୋତେହାର ଓ ଗାର୍‌ଓ୍ଵାର ସୀମାର ଛିଞ୍ଜା ଅଞ୍ଚଳରେ କିଛି ନକ୍ସଲ ଲୁଚିଥିବା ନେଇ ବିଶେଷ ସୂତ୍ରରୁ ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା। ଏହାପରେ ପୁଲିସ ଓ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ସଙ୍ଗେସଙ୍ଗେ ଅପରେସନ୍‌ ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଥିଲେ। ସେନାକୁ ସାମ୍ନାରେ ପାଇ ନକ୍ସଲ ବି ଗୁଳି ଚାଳନା ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଥିଲେ ଓ ରାସ୍ତାରେ ପୂର୍ବରୁ ଲୁଚାଇ ରଖିଥିବା ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ୍‌ ବିସ୍ଫୋରଣ କରିଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରେ ଝାଡଖଣ୍ଡର ଜଗୁଆର୍‌ ବାହିନୀର ଛଅ ଜଣ ଯବାନ ସହିଦ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ଯବାନମାନେ ଗୁରୁତର ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଏବେ ବି ଅପରେସନ୍‌ ଜାରି ରହିଛି ।

Comments are closed.