କାଳବୈଶାଖୀ ଝଡ ବର୍ଷlରେ ବୈପାରୀଗୁଡା ବେହାଲ

ବୈପାରୀଗୁଡା (ଏନ ସନ୍ତୋଷ): କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ବୈପାରୀଗୁଡା ତହସିଲ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବହୁ ଗ୍ରାମରେ କାଳବୈଶାଖୀର ତାଣ୍ଡବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି |

ଗତ ଶନିବାର ରାତି ରେ ଝଡ ତୋଫାନ ରେ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟ କ୍ଷତି ହୋଇଛି | ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ବାଷିଣିଗୁଡା ଗ୍ରାମ ଠାରେ ସର୍ବାଧିକ ଘର ଭାଙ୍ଗିଛି | ଯଥା ପର୍ଶୁରାମ ବିଶୋୟୀଙ୍କ ଆଜବେଷ୍ଟସ ଘର ଛପର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାଙ୍ଗିଯାଇ ଥିବାବେଳେ ଭଗବାନ ବିଷୋୟୀ , ମୁଦି ଖରା, ଲକ୍ଷଣ ହରିଜନ, ରାମଚନ୍ଦ୍ର ଖିଲ,ଭଦ୍ର ମାଝୀ, ଜୟସିଂ ଖରା ଓ ବଳରାମ ହରିଜଣଂକ ଘର ଛପର ଭାଙ୍ଗିଥିବା ଜଣାପଡିଛି | ସେହିପରି ନାୟକଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମର ବତୀ ମାଝୀ, ନାମକ ମହିଳା ଘରେ ରୋଷେଇ କରୁଥିବା ବେଳେ ଉପରେ ଗଛ ପଡି ଉକ୍ତ ମହିଳା ଜଣକ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି | ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ ହରିଗୁଡା, ନାଇନl ପଡା ଏବଂ ଵାତରିପୁଟ ଗ୍ରାମରେ ମଧ୍ୟ କ୍ଷୟ କ୍ଷତି ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି |ପବନ ର ବେଗ ଏତେ କ୍ଷିପ୍ର ଥିଲା ଯେ ବହୁ ବଡ଼ ବଡ଼ ଗଛ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଛି | ସୌଭାଗ୍ୟ ବଶତଃ ଲୋକେ ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ବଂଚିଯାଇଛନ୍ତି ସତ କିନ୍ତୁ ବଂଚିବା ପାଇଁ ଯେଉଁ ମୌଳିକ ଦ୍ରବ୍ୟ ତଥା ଚାଉଳ, ଧାନ, ବସ୍ତ୍ର ଭଳି ବହୁ ମୂଲ୍ୟବାନ ଜିନିଷ ନଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି | ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ତୁରନ୍ତ କ୍ଷୟ କ୍ଷତି ର ଆକଳନ କରାଯାଇ ସରକାରୀ ସହାୟତା ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ଦାବି ହୋଇଛି |

Comments are closed.