ମହାସମୁନ୍ଦବାସୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶାସନ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସୀଙ୍କ ସହାୟତା

ରିପୋର୍ଟ : ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ପିଡ଼ିସିକା //
କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର (ତା ୨୮/୩): ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବୁଡ଼ାଗୁଡା ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତର କୁମାରଗୁଡା ଗ୍ରାମର କେନ୍ଦୁଲିପି ଗୋଦାମ ନିକଟରେ ଗତ ୪ ମାସ ତଲେ ମହାସମୁନ୍ଦ ରାଇପୁର ନିକଟସ୍ଥ ପେଟୱା ଗ୍ରାମର ୩ ଗୋଟି ପରିବାର କାର୍ତ୍ତିକ,ଗିରିଜାଭାଇ ଓ ଅର୍ଜୁନ ରହି ଆସୁଛନ୍ତି |

ଏହି ୩ ପରିବାର ରୁ ମୋଟ ୨୫ ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ, ମହିଳା ଓ ପୁରୁଷ ମିଶି ଏହି ଛକ ଠାରେ ରହି ପାଞ୍ଜି ଦେଖି ତାଙ୍କର ପେଟ ପଶୁଥିବା ବେଳେ ହଠାତ କରୋନା ଭାଇରସ କୁ ରକିବା ପାଇଁ ଜନତା କର୍ଫ୍ୟୁରେ ଭାରତ ବନ୍ଦ ହେଲା | ସେହି ଦିନ ଠାରୁ ଲକ ଡାଉନ ହେବାରୁ ଏହି ରାଇପୁର ପେଟୱା ବାସୀ ଓଡ଼ିଶାର କୁମାରଗୁଡା ଛକ ନିକଟରେ ବନ୍ଦି ହୋଇ ରହିଯିବା ପରେ ତାଙ୍କର ପାଞ୍ଜି ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବାରୁ ଖାଇବା ପାଇଁ ହାତରେ ଟଙ୍କା ନାହିଁ ବୋଲି ଛୋଟ ପିଲା ମାନେ ଭୋକ ପାଇଁ କଲବଳ ହେଉଥିବାର ଦେଖି ପ୍ରଶାସନକୁ କହିବାରୁ

ଆଜି ବୁଡ଼ାଗୁଡା ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତର ପି ଇ ଓ ସନ୍ତସ ସାହୁ ୫୦ କେଜି ଚାଉଳ ଓ କିଛି ପରିବା ଦେଇଥିବା ବେଳେ ସିକରପାଇ ର ଚେଲାପତି ୫୦ କେଜି ଚାଉଳ ବୁଡ଼ାଗୁଡା ଏନ ସୀମାଞ୍ଚଳ ୨୫ କେଜି ମାଝୀଗୁଡା ରୁ ଜି ଶ୍ରାବଣା ୨୫ କେଜି ଚାଉଳ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ସଞ୍ଜୟ ପ୍ରଧାନ ପରିବା ଓ ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ବିସ୍କୁଟ କିଣି ଦେଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏହି ସହାୟତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ମୁଖ୍ୟ ଭାବରେ ହାତ ବଢ଼େଇ ସନ୍ତସ ସାହୁ, ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ପିଡ଼ିସିକା, ଚେଲାପତି ଓ ମୁରଲୀଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଭୋକ ମେଣ୍ଟାଇବାକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ ।

Comments are closed.