ନିଲାବାଡି ଅଗ୍ନିଗଙ୍ଗା ମା ଠାକୁରାଣୀ ଯାତ୍ରା ଉଦଯାପିତ

ରିପୋର୍ଟ: ମିନା ବେହେରା //
ବନ୍ଧୁଗାଁ(୧୨/୦୩): ନିଲାବାଡି ଅଗ୍ନିଗଗାଂମା ଠାକୁରାଣୀ ଯାତ୍ରା ମହାସମାରୋହରେ ଉଦଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଗତ ୨ତାରିଖରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ୧୧ତାରିଖରେ ଶେଷ ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଭକ୍ତଙ୍କ ସମାଗମ ହୋଇଥିଲା | ଆନ୍ଧ୍ର ଛତିଶଗଡ ଓଡ଼ିଶାର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକ ଆସିଥାନ୍ତି ।

ବନ୍ଧୁଗାଁ ଶିକ୍ଷକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ମାଗଣାରେ ଖାଇବାକୁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଥିଲା | ଏଥିରେ ଶିକ୍ଷକ ସହ ସ୍ଥାନୀୟ ଯୁବକମାନେ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ | ନିଲାବାଡି ପୂଜା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ପିଇବା ପାଣି ଯୋଗାଇବା ସହିତ, କିପରି ସୁବିଧାରେ ଠାକୁରଙ୍କ ଦର୍ଶନ କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିଥିଲେ | ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ସହାୟତାରେ ଟ୍ରାଫିକ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯିବା ସହ ମଦ ବିକ୍ରି ୮୦%ଭାଗ ବନ୍ଦ୍ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ | ପ୍ରତିବର୍ଷ ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶରୁ ଅସ୍ଥାୟୀ ଭାବରେ ଗାଡି ଚଳାଚଳ କରୁଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏ ବର୍ଷ ଚଳାଚଳ ନ କରିବାରୁ ଯାତ୍ରି ମାନେ ବହୁ ଅସୁବିଧା ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ ।

ଯାତ୍ରାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକରେ ସମସ୍ତ ବିଭାଗକୁ ଦାଇତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ବନ୍ଧୁଗାଁ ଏ ଇ ଶ୍ରୀ ଦାସଙ୍କୁ ନିଲାଵାଡି ଠାରୁ କାନାଗାଁ ଦେଇ ବାଇପାସ୍ କରିବା ନିମନ୍ତେ ଅସ୍ଥାୟୀ ଭାବେ ମରାମତି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାପାଇଁ ଦାଇତ୍ୱ ନେଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ମୋଟେ ଧ୍ୟାନ ଦେଲେ ନାହିଁ, ତେଣୁ ଗାଡି ଚଳାଚଳ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥିଲା |

Comments are closed.