ଚୈତ୍ରମାସ ପ୍ରଥମ ମଙ୍ଗଳବାର ମା, ବ୍ରାହ୍ମଣୀଦେବୀପୀଠରେ ପଣାପର୍ଵ ଆରମ୍ଭ

ରିପୋର୍ଟ: ଜଗଦୀଶ ଦାସ //
ଫୁଲବାଣୀ(୧୧/୦୩): ଫୁଲବାଣୀ ସ୍ଥିତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଠାକୁରାଣୀ ମା, ବ୍ରାହ୍ମଣୀଦେବୀପୀଠ ମଂଦିର ରେ ପ୍ରତେକ ବର୍ଷ ଭଳି ଚଳିତବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଚୈତ୍ରମାସ ପଣାପର୍ଵ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଆଜି ପ୍ରଥମ ମଙ୍ଗଳବାର ରେ ହୋଲିଉତ୍ସବ ଥିଲେମଧ୍ୟ ମା, ବ୍ରାହ୍ମଣୀଦେବୀପୀଠ ରେ ପଣାଢାଳିବାରେ ଓ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରିବାରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଲୁ ମାନଙ୍କ ପ୍ରବଳ ଭିଡ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।ଦେହୁରୀ ଗୌତମକହଁର ମାଙ୍କ ମଂଦିର କୁ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ମହିଳାଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ମାନେ ମଂଦିର ରେ ସଖାଲୁ ଭୋରରୁ ଆସି ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ ଦେହୁରୀ ଆସିବାପରେ ଅଧିକରୁଅଧିକ ଭିଡ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଶୃଙ୍ଖଳା ରକ୍ଷାକରିବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କଡା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଯାଇଥିଲା । ମଂଦିର ପରିଚାଳନା କମିଟି ର ସଦସ୍ୟ ମାନେ ସଭାପତି, ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣ ଦୋରା , ସାଧରଣସମ୍ପାଦକ , ବୈଦ୍ୟନାଥ ବେହେରା, ବରିଷ୍ଠ ଉପଦେଷ୍ଟା, ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣ ମହାପାତ୍ର, ସଦସ୍ୟ , ବଳଭଦ୍ର ପାଣିଗ୍ରାହୀ ରାକେଶରଞ୍ଜନ ବେହେରା,ସହ ସମ୍ପାଦକ , ସନ୍ଦୀପ ମହାନ୍ତି, କୋଷାଧ୍ୟକ୍ଷ, ଶଙ୍କର ଦୋରା , ପ୍ରମୁଖ ଦାଇତ୍ୱ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ । ପଣା ପ୍ରସାଦ ସେବନ ପ୍ରଚୁର ମାତ୍ରାରେ ଶହଶହ ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା |

Comments are closed.