ପ୍ରଥମ ପଦ୍ମପୁର ଲୋକମହୋତ୍ସବ ଉଦଘାଟିତ, ବରଗଡ

ରିପୋର୍ଟ: ଡିଲେଶ୍ୱର ବାଗ //
ପଦ୍ମପୁର(୨୯.୦୨.୨୦): ସ୍ଥାନୀୟ ରାଜବୋରାସମ୍ବର ହାଇସ୍କୁଲ ପଡିଆରେ ଏକ ବର୍ଣ୍ଣାଢ୍ୟ ପରିବେଶ ଭିତରେ ପ୍ରଥମ ପଦ୍ମପୁର ଲୋକମୋହସବ -୨୦୨୦ ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଏହି ଅବସରରେ ପ୍ରଫେସର କେଶରଞ୍ଜନ ପ୍ରଧାନ ଓ ଅଶୋକ କୁମାର ବହିଦାରଙ୍କର ପରିଚାଳିତ ଉଦଘାଟନି ସଭାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଏସିଏଫ ଓ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ଡ଼ଃ ଲଳିତେନ୍ଦୁ ନାୟକ, ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅଞ୍ଚଳ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପଦ୍ମପୁର ଓ ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ସାହୁ ପୋଲିସ ଉପଖଣ୍ଡ ଅଧିକ୍ଷକ ଉତ୍ସବକୁ ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ । ସରସ୍ୱତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟମନ୍ଦିରର ଛାତ୍ରୀ ମାନେ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ସଙ୍ଗୀତ ଗାନ କରିଥିଲେ । ଲୋକମୋହସବରେ ସଂଯୋଜକ ଅଶୋକ ମିଶ୍ର ସ୍ୱାଗତ ଭାଷଣ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ସଂସ୍କୃତିର ବିକାଶ ପାଇଁ ଲୋକମୋହସବ ଏକ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପ୍ରୟାସ ବୋଲି ଅତିଥି ମାନେ ଭାଷଣ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ରଖିଥିଲେ । ପରେ ଜି ଶ୍ରୀନିବାସ ରାଓ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ ।

ଏହି ଅବସରରେ ସଞ୍ଚାର ବାଦ୍ୟକାର ଗଜେନ୍ଦ୍ର ବିଶି, ବାଉଁଶ କାରିଗର ଚମରୁ ପାତ୍ର ଏବଂ ବୟୋଜ୍ୟେଷ୍ଠ ମୁଜଙ୍ଗ ବାଦକ ରଙ୍କମଣି ସାହୁଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ଜିବନ ବ୍ୟାପି ସାଧନ ପାଇଁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନ କରାଯାଇଥିଲା । ପରେ ଅଂଜନ ପ୍ରଧାନ ଓ ମୁଘଧା ଦାସଙ୍କର ସଂଯୋଜନା ରେ ପ୍ରଥିଭା ଅନୁଷ୍ଠାନ ଭବାନୀପାଟଣାର କଳାକାର ଭାବେ ସିଂହାରି ନୃତ୍ୟ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟମନ୍ଦିର ଛାତ୍ରୀମାନେ ଗ୍ରାମପଥ ନୃତ୍ୟ ନାଟିକା, ନଟରାଜ ଅନୁଷ୍ଠାନ, ବଲାଙ୍ଗୀର କଳାକାର ମାନେ ଚୁଟକୁ ଚୁଟା ଭେଡେନର ରୁମକୁଝୁମା ଅନୁଷ୍ଠାନ ଓ ଲାଲ ବାହାଦୂର ବିଦ୍ୟାଳୟର କଳାକାର ମାନେ ରଙ୍ଗା ରଙ୍ଗ ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପରିବେଷଣ କରିଥିଲେ । ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ଅନୁଷ୍ଠାନରୁ ଆସି ତାଙ୍କ ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପରିବେଷଣ କରିଥିଲେ ।

Comments are closed.