ଜ୍ଞାନ ଦାତ୍ରୀ ସରସ୍ବତୀ ଓ ବିଘ୍ନ ବିନାୟକ ଜ୍ଞାନ ଦାତା ଗଣେଷଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ପ୍ରତିଷ୍ଠା

ରିପୋର୍ଟ: ମିନା ବେହେରା //
ବନ୍ଧୁଗାଁ (୧୪/୨/୨୦): ବନ୍ଧୁଗାଁ ବ୍ଲକ ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ବନ୍ଧୁଗାଁ ଠାରେ ଜ୍ଞାନ ଦାତ୍ରୀ ସରସ୍ବତୀ ଓ ବିଘ୍ନ ବିନାୟକ ଜ୍ଞାନ ଦାତା ଗଣେଷଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯାଇଛି । ବନ୍ଧୁଗାଁ ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ସ୍କୁଲରୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ହୋଇ ଆସିଥିବା ଶିକ୍ଷକ ଓ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ଏସ ଏମ ସି ସଭ୍ୟସଭ୍ୟା ଓ ସ୍କୁଲର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଉପସ୍ଥିତିରେ ମନ୍ତ୍ର ପାଠ କରି ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରାଯାଇଥିଲା ।

ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବରେ ଏ ବି ଇ ଓ ଈଶ୍ୱର ଚନ୍ଦ୍ର ମୁଦୁଲି, ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ସୁରେଶ ସୁରି ଓ ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଦେବରାଜ ମହାରଣା ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଥିଲେ । ଏହି ମୂର୍ତି ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ମଧୁସୂଦନ ବଡ଼ନାୟକ ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଓ ସ୍କୁଲର ସମସ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ଓ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ୟମରୁ ସ୍କୁଲର ପରିବେଶକୁ ସୁସ୍ଥ ସ୍ୱଚ୍ଛ ଓ ସୁନ୍ଦର ଭାବରେ ରଖିବା ଯେଉଁ ଜ୍ଞାନ ଦାତା ଭଗବାନ ଗଣେଷ ଓ ସରସ୍ବତୀଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଛନ୍ତି | ଯାହାଦ୍ୱାରା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଭାବାବେଗ ଶିକ୍ଷା ପ୍ରାପ୍ତି ସହିତ ଭବିଷ୍ୟତ ଗଠନ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ମୟ ହୋଇପାରିବ । ଶିକ୍ଷକ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ଏହି ପ୍ରକାର ଉଦ୍ୟମ ଯୋଗୁଁ ବନ୍ଧୁଗାଁ ବ୍ଲକର ଜନ ସାଧାରଣ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରସଂସା କରିଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.