ମାଲ୍ୟବନ୍ତ ମହୋତ୍ସବ ଉପଳେକ୍ଷେ ସାଇକେଲ ଚାଳନା ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ରିପୋର୍ଟ: ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରତିନିଧି ଏ.କେ . ବିଶ୍ୱାସ //
ମାଲକାନଗିରି(୦୪/୦୨): ମାଲ୍ଯବନ୍ତ ମହୋତ୍ସବ ଉପଲକ୍ଷେ ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରୀୟ ସାଇକେଲ ଚାଳନା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଜିଲ୍ଲା ସଂସ୍କୃତି ବିିଭାଗ ଆନୁକୂଲ୍ଯରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି | ଆଜି ପ୍ରତିଯୋଗିମାନେ କାଲିମେଳା ବସ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରୁ ସାଇକେଲ ଚାଳନାରେ ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରି ମାଲକାନଗିରି ପୂରାତନ ମେଡିକଲ ଛକରେ ପହଞ୍ଚି ଥିଲେ |

କାଲେମେଳା ବସ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ବ୍ଲକ୍ ଅଧ୍ଯକ୍ଷ ମାଲା ମାଢି ମୁଖ୍ଯ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ସବୁଜ ପତାକା ଦେଖାଇ ଶୁଭ ଉଦ୍ଘାଟନ କରିଥିଲେ | ଅନ୍ଯତମ ଅତିଥିମାନଂକ ମଧ୍ଯରେ ଜିଲ୍ଲା ସୂଚନା ଓ ଲୋକ ସଂପର୍କ ଅଧିକାରୀ ଡଃ ଗୁଣନିଧି ନାଏକ, କାଲିମେଳା ବିଡିଓ ଉମା ଶଂକର ଦଳେଇ, ଜିଲ୍ଲା କ୍ରୀଡା ଅଧିକାରୀ କୁଳମଣି ନିଆଲ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ | ସାଇକେଲ ଚାଳନା ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ପୁରୁଷ ବିଭାଗରେ ୧୩୩ ଜଣ ଏବଂ ମହିଳା ବିଭାଗରେ ୨୭ ଜଣ ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ | ପୁରୁଷ ପ୍ରତିଯୋଗିମାନଂକ ମଧ୍ୟରୁ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରଥିଲେ ଫୁଲ ସୁନ୍ଦର ପୂଜାରୀ, ଦ୍ବିତୀୟ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିଲେ ଜଗନ୍ନାଥ ଖରା ଏବଂ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିଲେ ଅର୍ଜୁନ ମାଡକାମୀ | ସେହିପରି ମହିଳା ବର୍ଗରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସୋଡି, ଦ୍ବିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ସୁମିତ୍ର ସୋଡି ଓ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ତୁଳା ହନ୍ତାଳ ରହିଥିଲେ | ଉଭୟ ବର୍ଗରୁ ପାଞ୍ଚ ଜଣ ଲେଖାଏଁ ପ୍ରତିଯୋଗିଂକୁ ମଧ୍ଯ ସାନ୍ତ୍ବନା ମୂଳକ  ପୁରଷ୍କୃତ  ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ | ସମସ୍ତ ପ୍ରତିଯୋଗିମାନଂକୁ ପ୍ରଥମ ହୋଇଥିବା ପ୍ରତିଯୋଗିଂକୁ ୫ ହଜାର,ଦ୍ବିତୀୟ ହୋଇଥିବା ପ୍ରତିଯୋଗିଂକୁ ୩ ହଜାର ଏବଂ ତୃତୀୟ ହୋଇଥିବା ପ୍ରତିଯୋଗିଂକୁ ୨ ହଜାର ନଗଦ ଅର୍ଥ ରାଶି ମାଲ୍ଯବନ୍ତ ମୁକ୍ତାକାଶ ରଙ୍ଗମଞ୍ଚରେ ନିମନ୍ତ୍ରିତ ଅତିଥିମାନଂକ ଦ୍ବାରା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ | ଏହି ସାଇକେଲ ଚାଳନା ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ୬୦ ବର୍ଷର ଏକ ବୟସ୍କ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ସୁବଲ ହାଲଦାର ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରି ସମସ୍ତଂକୁ ବିସ୍ମିତ କରିଦେଇଛି | ଆୟୋଜିତ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାକୁ କ୍ରୀଡା ଶିକ୍ଷକ,ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ,ଜେ.କେ ଟ୍ରଷ୍ଟର ଶଂକର କ୍ଷିତି,ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀର ବିନାଶ ମିଶ୍ର ପ୍ରମୁଖ ପରିଚାଳନାରେ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ |

Comments are closed.