ରାୟଗଡାରେ ନୂତନ ପି.ଏସ.ଆର ଭାବେ ଉଭା ହେଲା ସିନେମା ହଲ

ରିପୋର୍ଟ: ଗୋପୀନାଥ ଗୌଡ଼ //
ରାୟଗଡା (୨୮/୦୧): ରାୟଗଡା ସହର ଆଧୁନିକତାର ରୂପବିନ୍ୟାସ ଆଡ଼କୁ ତୀବ୍ର ଗତିରେ ଅଗ୍ରସର ହେବା ବେଳକୁ ସେଥିରେ ଯୋଡିହୋଇଯାଇଛି ଆଉ ଏକ ସଫଳତା ଓ ଆଧୁନିକତାର ଫର୍ଦ | ରାୟଗଡା ସହର ମଧ୍ୟରେ ତିନିଗୋଟି ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟ ରହିଥିବା ବେଳେ ସେଥି ମଧ୍ୟରୁ ଉମାଶଙ୍କର ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟଟି ଥିଲା ବହୁପୁରାତନ ତଥା ଲୋକପ୍ରିୟ ସିନେମା ହଲ |

କିନ୍ତୁ ତାହା ଚଳନ୍ତି ନୁଆଁ ବର୍ଷରେ ନୁଆଁ ମାଲିକଙ୍କ ଅଧୀନରେ ନୁଆଁ ରୂପରେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ସେବାରେ ଉପସ୍ଥାପିତ ହୋଇଛି | ବର୍ତ୍ତମାନର ମାଲିକ ରାକେଶ ଶର୍ମା ଉମାଶଙ୍କର ସିନେମା ହଲର ପୁନର୍ବିନ୍ୟାସ କରି ପିଏସଆର ନାମରେ ନାମିତ କରିଛନ୍ତି | ଗତ ୧୯/୦୧/୨୦ ଦିନ ଏହାର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା | ହଲର ମାଲିକ ନିଜ ମା ପୁଷ୍ପା ଶର୍ମାଙ୍କ ହାତରେ ନାଲିଫିତା କାଟି ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ | ଶ୍ରୀ ଶର୍ମା ଏକା ସହିତ ରାଉରକେଲା, ସୁନ୍ଦରଗଡ଼, କେନ୍ଦୁଝର, ଢେଙ୍କାନାଳ ଓ ରାୟଗଡାରେ ନିଜର ସିନେମା ହଲ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ବେଳେ ଆଗକୁ ଆହୁରି ଓଡିଶାର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସହର ଯଥା ବ୍ରହ୍ମପୁର, ଜୟପୁର ପ୍ରଭୃତି ସହର ମାନଙ୍କରେ ସିନେମା ହଲ ନିର୍ମାଣ କରିବାର ଯୋଜନା ଥିବା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି | ରାୟଗଡାରେ ହୋଇଥିବା ଏହି ପିଏସଆର ସିନେମା ହଲଟି ଆଧୁନିକଶୈଳୀରେ ନିର୍ମିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ସୁବିଧା ପ୍ରତି ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି |

ଏଠାରେ ଏକା ସାଙ୍ଗରେ ଦୁଇଟି ସିନେମା ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି | ଏଥିପାଇଁ ଗୋଟିଏ ପରଦାକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ୧୯୦ସିଟ ବିଶିଷ୍ଟ ଥିବାବେଳେ ଆରଟି ୩୩୦ ସିଟ ବିଶିଷ୍ଟ ହୋଇଛି | ସିନେମା ହଲଟିର ଉଦଘାଟନ ବେଳେ ସହରର ପ୍ରମୁଖ ମାନ୍ୟଗଣ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷଙ୍କ ସହିତ ରାୟଗଡା ଗଣମାଧ୍ୟମ ମଧ୍ୟ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ | ରାୟଗଡା ସହରରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏପରି ଏକ ଉନ୍ନତମାନର ସିନେମା ହଲର ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିବାରୁ ଦର୍ଶକ ଙ୍କ ମନରେ ଉତ୍ସାହ ଦେଖା ଦେବା ସହିତ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ସମସ୍ତେ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜ୍ଞାପନ କରିଥିଲେ |

Comments are closed.