ଶଶୁର ଘରେ ଜ୍ୱାଇଁର ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ରିପୋର୍ଟ: ମିନା ବେହେରା ||
ବନ୍ଧୁଗାଁ (୨୧/୦୧): କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ବନ୍ଧୁ ଗାଁ ବ୍ଳକ କୁତରବେଡା ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ଦବଝଲା ଗ୍ରାମରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏକ ଅଭାବନୀ ଘଟଣା | ଶଶୁର ଘରେ ରହି ଜୁଇଁଙ୍କର ଆତ୍ମହତ୍ୟା | ବେକରେ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ରଶି ବାନ୍ଧି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି | ଆତ୍ମ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମ ହାରେକା ଜାମା |

ନିଜ ଘର ଜାଗୁଗୁଡା ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ବାଟାତାମୁଡି ଗ୍ରାମରେ ରହୁଥିଲେ | ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ମୃତ୍ୟୁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବାପା ହାରେକା କାମୁ | ଗତ ପ୍ରାୟ ତିନି ବର୍ଷ ହେବ ବଡ ପୁଅ ହାରେକା ଜାମା ଦେବଝଲା ଗ୍ରାମର ମେଲେକା ଗଦାରାଙ୍କ ସାନ ଝିଅ ମେଲେକ କାମାଳୁଙ୍କୁ ବିବାହ ହେବାପାଇଁ ତାଙ୍କ ଘରେ ରହି କାମ କରି ରହୁଥିଲା | ସେଇପରି ଗତ ୧୯.୦୧.୨୦୨୦ରିଖ ସନ୍ଧ୍ୟା ପ୍ରାୟ ୬ଘଣ୍ଟା ସମୟରେ ଦବଜଲା ଉଲୁ ମେଲେକା ପାଦାରଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇଥିଲା | ସେଠାରେ ରାତିରେ ଖାଇସାରି ସୋଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ୨୦ ତାରିଖ ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୬ଘଣ୍ଟା ସମୟରେ ଉଲୁ ମେଲେକା ଗଦାରା ତାଙ୍କ ଗାଁ ପାଖରେ ଥିବା ନରପାକା କୁଡିଆ ପାଖରେ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ ଯେ ହାରେକ ଜାମା ଗୋଟିଏ ପଣଷ ଗଛରେ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ଦଉଡି ସହିତ ଫାସି ହୋଇ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି |

ଜାତି ପ୍ରଥା ଅନୁଜାଇ ଗୋଟିଏ ଝିଅକୁ ବୌଦିକ ରିତି ନିୟମ ଅନୁଜାଇ ବିବାହ ହେବାକୁ ହେଲେ ଉକ୍ତ ପୁଅଟି ଝିଅ ଘରେ କିଛି ବର୍ଷ କାମଦାମ କରିବାକୁ ପଡିବ, ସେହିପରି ସାଶୁ ସଶୁର ଘରେ ରହି କାମଦାମ କରି ରହୁଥିଲେ | ଦୁଇ ପରିବାରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ଥିଲା | ଝିଅର ବିବାହ ପୁଷ୍ ମାସରେ ମୃତ ବକ୍ତିଙ୍କ ସହ ହୋଇଥାନ୍ତା | ପୁଲିସ ତଦନ୍ତ କରି ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି | ଏ ସ ଆଇ ରାଧାରମଣ ବେହେରା କେସ୍ ନମ୍ବର ୧୧/୨୦୨୦ ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛନ୍ତି | ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରି ପରିବାର ବର୍ଗଙ୍କୁ ଶବ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି |

Comments are closed.