Wednesday, September 23, 2020
Home Children Issue ନାବାଳିକା ଗଣ ଦୁସ୍କର୍ମ ନେଇ ବୈଠକ

ନାବାଳିକା ଗଣ ଦୁସ୍କର୍ମ ନେଇ ବୈଠକ

ରିପୋର୍ଟ: କୈଳାସ ମାଳବିଶୋୟୀ ||
ଚନ୍ଦ୍ରପୁର (୧୭/୦୧): ରାୟଗଡା ଜିଲ୍ଲା ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ବ୍ଲକ ସଦର ମହକୁମାସ୍ଥିତ ପଂଚାୟତ ଖେଳ ପଡିଆଠାରେ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲା | ବୈଠକରେ ମୂଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଚନ୍ଦ୍ରପୁରବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସଂଜିତା ପ୍ରଟିଗାଂ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ | ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥିଭାବେ ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ଗୋଷ୍ଟିଉନ୍ନୟନ ଅଧିକାରୀ ଶ୍ରୀ ଜର୍ଜ ଡୁଙ୍ଗଡୁଙ୍ଗ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ |

ବୈଠକର ମୂଖ୍ୟବିଷୟ ଗତ ୨୦୧୯ମସିହା ଡିସେମ୍ବର ମାସ ୨୧ତାରିଖ ଦିନ ନାବାଳିକା ଜ୍ୟୋତି କ୍ରିଟାଗାଂକୁ ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା | ଅଭିଯୁକ୍ତ ସେବା ବାଗସିଂ ନିଜେ ଯାଇ ଆତ୍ମ ସମର୍ପଣ କରିଥିଲା | ଏହାକୁ ନେଇ ଜନ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରି ଆଜି ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ପଂଚାୟତ ଖେଳପଡିଆ ଠାରେ ବୈଠକର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା | ବୈଠକ ପରେ ଚ଼ଦ୍ରପୁର ବଜାର ଶୋଭାଯାତ୍ରା ମାଧ୍ୟ୍ୟମରେ ପରିକ୍ରମା କରି ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ବ୍ଲକଗୋଷ୍ଟିଉନ୍ନୟନ ଅଧିକାରୀ ଶ୍ରୀଜର୍ଜ ଡୁଗଂଡୁଗଂଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଉଦେଶ୍ୟରେ ଏକ ସ୍ମାରକପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ | ଏଥିରେ ଉଲେଖ ଅଛି କି ଅଭିଯୁକ୍ତ ସେବା ବାଗସିଂକୁ ଫାସିଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିବା ନିମନ୍ତେ |ଫାଶିଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ଅଂଚଳର ପଛୁଆ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ଅଚଂଳରେ ଆଉ କେବେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ହେବନାହି କହି ଜନସାଧାରଣ ମତ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ | ପରେ ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ଆଇଆଇସି ଶ୍ରୀ ସୁନିଲ ଅରୁନ କୁମାର ନାୟକ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସେବାବାଗସିଂକୁ ନେଇ ମରସରିରକୁ ନ ଦେଖି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସକାଳେ ଅର୍ଥାତ ୨୨.୧୨ ରିଖଦିନ ୬ଘଣ୍ଟା ସମୟରେ ଦେଖାଇ ଦେବି କହି ଦେଖାଇ ନ ଥିଲେ |

ଏହାକୁ ନେଇଁ ବୈଠକର ଅଧାରେ ମୁନିଗୁଡା ଏସଡିପିଓ ଶ୍ରୀଚ଼ଦ୍ରୟ ଶେଖର ହୋତା ଓ ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ଥାନା ଆଇଆଇସି ଶ୍ରୀ ସୁନିଲ ଅରୁନ କୁମାରନାୟକ ଲୋକଙ୍କ ନ କହି ଉଠି ଯାଉଥିବା ସମୟରେ ପଡିଆ ମଝୀରେ ଉତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ଲୋକେ ପୋଲିସଗାଡିକୁ ଅଟକାଇ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କକ କେବେ ଫାସି ମିଳିବ ବୋଲି ପଚ଼ାରିଥିଲେ | ଏବଂ ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସେବାବାଗସିଂ ଚା଼ରସିଟ ଲୋକଲୋଚ଼ନକୁ ଆଣି ପ୍ରସ୍ତାବ କରିବା ନିମନ୍ତେ ମୁନିଗୁଡା ଏସଡିପିଓଙ୍କୁ କହିଥିଲେ | ବୈଠକରେ ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ବ୍ଲକର ୮ଗୋଟି ପଂଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ, ସମିତିସଭ୍ୟ, ସଭ୍ୟା, ଜନଜାଗରଣ ମଚ଼ଂ ସଭ୍ୟା, ଜିଲ୍ଲାପରିସଦ ସମିତି ସଭ୍ୟା ସରସ୍ପତି ମାଳବିଶୋଇ, ବିଜେଡିବ୍ଲକ ସଭାପତି ପ୍ରମୋଦ ସାହୁକାର, ବିଜେପି ବ୍ଲକସଭାପତି ମିଟୁପ୍ରଧାନୀ ଓ ବିଭିନ୍ନ ପଚ଼ାଂୟତର ପୁରୁଷ, ମହିଳା ପ୍ରାୟ ୧୩୦୦ଶହରୁ ଉର୍ଦ ଲୋକ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ |

Odisha News24 Bureauhttp://www.odishanews24.in
A WEB TV Channel Network in Western Odisha

Most Popular

ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଚାଷୀଙ୍କ ଧାରଣା

ରିପୋର୍ଟ - ନିରୋଜ କୁମାର ପାଣୀ // ପଦ୍ମପୁର,ତା ୨୩ ୵ ୯ ୵ ୨୦):ପଦ୍ମପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ରାଜଵୋରାସମ୍ବର କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଆଜି ପଦ୍ମପୁର ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ କରାଯାଇଛି। ପାଇକମାଲ ବ୍ଲକ...

ବାପା ମାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଏକ ମାତ୍ର ପୁଅ ସୁଶାନ୍ତ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅସାଧ୍ୟ ରୋଗରେ

ରିପୋର୍ଟ: ରାକେଶ ମହାରଣା // ଖଲିକୋଟ (୨୧/୦୯): ସୁଶାନ୍ତ ସ୍ୱାଇଁ, ଜଣେ ଶାନ୍ତଶିଳ ମଣିଷ | ବାପା ମାଙ୍କ ମୁର୍ତ୍ୟୁ ପରେ ବଂଶ ରକ୍ଷା ଦାୟିତ୍ୱ ତାଙ୍କ ଉପରେ |ଘରର ଏକୋଇର ବୋଳା ସୁଶାନ୍ତ,...

ସରକାରୀ ଜମି ଜବର ଦଖଲ ଏବଂ ଅଭିଯୋଗକାରୀଙ୍କୁ ନାଲି ଆଖି, ପ୍ରଶାସନ ଚୁପ

ରିପୋର୍ଟ - ନିରୋଜ କୁମାର ପାଣୀ // ପଦ୍ମପୁର,ତା୨୨ ୵ ୯୵ ୨୦୨୦): ପଦ୍ମପୁର ଉପଖଣ୍ତ ସଦରମହକୁମା ଏନ.ଏ.ସି ଅଧିନସ୍ଥ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ବନ୍ଧ ବହୁ ଦିନ ଧରି ଜରାଯିର୍ଣ ଅବସ୍ଥାରେ ପଡିଥିବା ବେଳେ ବର୍ତମାନ...

ଗରିବ ଆଦୀବାସୀ ଝିଅକୁ କଲେଜରେ ଆଡ୍‌ମିଶନ ସହଯୋଗ ମିଳିଲା

ରିପୋର୍ଟ - ନିରୋଜ କୁମାର ପାଣୀ // ବରଗଡ଼ ,ତା ୨୨ ୵ ୯ ୵ ୨୦): ଶିକ୍ଷାଲାଭ କରିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ମଣିଷର ଏକ ମୌଳିକ ଅଧିକାର । ମାତ୍ର ପରିସ୍ଥିତି ଅନେକ ଙ୍କୁ...

Recent Comments

%d bloggers like this: