ନାବାଳିକା ଗଣ ଦୁସ୍କର୍ମ ନେଇ ବୈଠକ

ରିପୋର୍ଟ: କୈଳାସ ମାଳବିଶୋୟୀ ||
ଚନ୍ଦ୍ରପୁର (୧୭/୦୧): ରାୟଗଡା ଜିଲ୍ଲା ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ବ୍ଲକ ସଦର ମହକୁମାସ୍ଥିତ ପଂଚାୟତ ଖେଳ ପଡିଆଠାରେ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲା | ବୈଠକରେ ମୂଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଚନ୍ଦ୍ରପୁରବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସଂଜିତା ପ୍ରଟିଗାଂ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ | ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥିଭାବେ ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ଗୋଷ୍ଟିଉନ୍ନୟନ ଅଧିକାରୀ ଶ୍ରୀ ଜର୍ଜ ଡୁଙ୍ଗଡୁଙ୍ଗ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ |

ବୈଠକର ମୂଖ୍ୟବିଷୟ ଗତ ୨୦୧୯ମସିହା ଡିସେମ୍ବର ମାସ ୨୧ତାରିଖ ଦିନ ନାବାଳିକା ଜ୍ୟୋତି କ୍ରିଟାଗାଂକୁ ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା | ଅଭିଯୁକ୍ତ ସେବା ବାଗସିଂ ନିଜେ ଯାଇ ଆତ୍ମ ସମର୍ପଣ କରିଥିଲା | ଏହାକୁ ନେଇ ଜନ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରି ଆଜି ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ପଂଚାୟତ ଖେଳପଡିଆ ଠାରେ ବୈଠକର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା | ବୈଠକ ପରେ ଚ଼ଦ୍ରପୁର ବଜାର ଶୋଭାଯାତ୍ରା ମାଧ୍ୟ୍ୟମରେ ପରିକ୍ରମା କରି ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ବ୍ଲକଗୋଷ୍ଟିଉନ୍ନୟନ ଅଧିକାରୀ ଶ୍ରୀଜର୍ଜ ଡୁଗଂଡୁଗଂଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଉଦେଶ୍ୟରେ ଏକ ସ୍ମାରକପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ | ଏଥିରେ ଉଲେଖ ଅଛି କି ଅଭିଯୁକ୍ତ ସେବା ବାଗସିଂକୁ ଫାସିଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିବା ନିମନ୍ତେ |ଫାଶିଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ଅଂଚଳର ପଛୁଆ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ଅଚଂଳରେ ଆଉ କେବେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ହେବନାହି କହି ଜନସାଧାରଣ ମତ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ | ପରେ ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ଆଇଆଇସି ଶ୍ରୀ ସୁନିଲ ଅରୁନ କୁମାର ନାୟକ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସେବାବାଗସିଂକୁ ନେଇ ମରସରିରକୁ ନ ଦେଖି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସକାଳେ ଅର୍ଥାତ ୨୨.୧୨ ରିଖଦିନ ୬ଘଣ୍ଟା ସମୟରେ ଦେଖାଇ ଦେବି କହି ଦେଖାଇ ନ ଥିଲେ |

ଏହାକୁ ନେଇଁ ବୈଠକର ଅଧାରେ ମୁନିଗୁଡା ଏସଡିପିଓ ଶ୍ରୀଚ଼ଦ୍ରୟ ଶେଖର ହୋତା ଓ ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ଥାନା ଆଇଆଇସି ଶ୍ରୀ ସୁନିଲ ଅରୁନ କୁମାରନାୟକ ଲୋକଙ୍କ ନ କହି ଉଠି ଯାଉଥିବା ସମୟରେ ପଡିଆ ମଝୀରେ ଉତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ଲୋକେ ପୋଲିସଗାଡିକୁ ଅଟକାଇ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କକ କେବେ ଫାସି ମିଳିବ ବୋଲି ପଚ଼ାରିଥିଲେ | ଏବଂ ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସେବାବାଗସିଂ ଚା଼ରସିଟ ଲୋକଲୋଚ଼ନକୁ ଆଣି ପ୍ରସ୍ତାବ କରିବା ନିମନ୍ତେ ମୁନିଗୁଡା ଏସଡିପିଓଙ୍କୁ କହିଥିଲେ | ବୈଠକରେ ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ବ୍ଲକର ୮ଗୋଟି ପଂଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ, ସମିତିସଭ୍ୟ, ସଭ୍ୟା, ଜନଜାଗରଣ ମଚ଼ଂ ସଭ୍ୟା, ଜିଲ୍ଲାପରିସଦ ସମିତି ସଭ୍ୟା ସରସ୍ପତି ମାଳବିଶୋଇ, ବିଜେଡିବ୍ଲକ ସଭାପତି ପ୍ରମୋଦ ସାହୁକାର, ବିଜେପି ବ୍ଲକସଭାପତି ମିଟୁପ୍ରଧାନୀ ଓ ବିଭିନ୍ନ ପଚ଼ାଂୟତର ପୁରୁଷ, ମହିଳା ପ୍ରାୟ ୧୩୦୦ଶହରୁ ଉର୍ଦ ଲୋକ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ |

Comments are closed.