ମାଳିଶିରା ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳା, ୧୩୧ଟି ପ୍ରକଳ୍ପ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ୬ଟି ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରୀୟ ମନୋନୀତ

ରିପୋର୍ଟ: ଭଗବାନ ମହାନ୍ତି / ନିମାଇଁ ବଘାର //
ମୁରିବାହାଲ (୩୦/୧୧): ମୁରିବାହାଲ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମାଳିଶିରା ଉପର ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି | ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଜନ୍ମଜୟ ବେହେରା ଅବାହକତ୍ୱରେ ଉଦଘାଟନୀ ଉତ୍ସବରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ସଭାପତି ତ୍ରିପାଠୀ ପୁଟେଲ, ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଅଗସ୍ତି ବାଗ ସରପଞ୍ଚ ବିତାବନ୍ଧ, ଦୋଳମଣୀ ବାଗ ସରପଞ୍ଚ ମାଳିଶିରା, ୬ଟି ବିଷୟ ବସ୍ତୁ ଉପରେ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା |

ଏଥିରେ ୧୧୩ଟି ପ୍ରକଳ୍ପ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଥିଲା ଏଥିରେ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବାବେଳେ ୬ଟି ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରୀୟ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିଲା | ୧.ପୋଷଣୀୟ କୃଷି ଅଭ୍ୟାସ ୨. ପରିଚ୍ଛର୍ଣ୍ଣତା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅଭ୍ୟାସ ୩. ସାଧନା ଉପାୟ ପରିଚାଳନା ୪. ବିଶେଷ ଗୁଣ ପରିବହନ ଯୋଗାଯୋଗ ୫. ଶିଳ୍ପର ବିକାଶ ୬. ଶିକ୍ଷ୍ୟା, କ୍ରୀଡା ଗଣିତ ପ୍ରତିରୂପାୟଣ, ଉଦଯାପନୀ ଉତ୍ସବରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଗୋଷ୍ଠୀ ଉର୍ନ୍ନୟନ ଅଧିକାରୀ ସୀପକ କୁମାର ପାତ୍ର, ସାଇନ୍ସ ବ୍ଲକ କୋଡିନେଟର ଷ୍ଟିଫେନ ନାଗ, ଏବିଡିଓ ଦେବରାଜ ଦାସ, ମାଳିଶିରା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ପୁରୁଷୋତ୍ତମ ବାଗ, ମୁଖ୍ୟବକ୍ତା ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଡିଏଭି ଅଟୋନମସ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଅଜାମ୍ବର ମଲ୍ଲ, ମୁରିବାହାଲ ପଂଚାୟତି ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ, ସଭାପତି ଓ ଆବାହକ ପୀତବାସ ସାହୁଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା | ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଓ ମୁଖ୍ୟ ବକ୍ତା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ କିଛି ନୂଆ କରିବା ପାଇଁ ଉତ୍ସାହିତ କରିଥିଲେ | କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ବିଜ୍ଞାନ ଶିକ୍ଷକ ସୁମନ୍ତ ନାଏକ ସଂଯୋଜନା କରିଥିବେଳେ ବିଜ୍ଞାନ ଶିକ୍ଷକ ରାଜ କୁମାର ଭୋଇ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ |

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.