ରାୟଗଡା ଜ଼ିଲ୍ଲାର ମେଧାବୀ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଲାପଟପ ବଣ୍ଟନ

ରିପୋର୍ଟ: ଅମୁଲ୍ୟ ନିଶଙ୍କ ସହ ଗୋପୀନାଥ ଗୌଡ଼
ରାୟଗଡ଼(୦୧/୧୨): ୨୦୧୯ମସିହାର ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ମେଧାବୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମାନଙ୍କୁ ବିଜୁ ୟୁବ ସଶକ୍ତିକରଣ ଯୋଜନା ମାଧ୍ୟମରେ ଶନିବାର ଦିନ ରାୟଗଡା ସ୍ୱୟଂ ଶାସିତ କଲେଜର ଗୋଲଡେନ ଜୁବଲୀ ହଲରେ ଲାପଟପ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି | ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ରୂପେ ଜ଼ିଲ୍ଲାପାଳ ଯୋଗ ଦେଇ ପ୍ରଦୀପ ପ୍ରଜ୍ୱଳନ କରି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଶୁଭଉଦ୍ଘାଟନ କରିଥିଲେ ଓ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଉତ୍ତମ ନାଗରିକ ଭାବେ ଗଢିତୋଳିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ |

ଜ଼ିଲ୍ଲାପାଳ ପୁଣି କହିଥିଲେ ଯୁଗ ପରିବର୍ତନ ହୋଇଛି କଲେଜ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ମାନଙ୍କ ସହିତ ଅଧ୍ୟାପକ ଅଧ୍ୟାପିକାଙ୍କୁ ଖାପ ଖୁଆଇବାକୁ ପଡୁଛି | ଏହି ଜ଼ିଲ୍ଲାରେ ସର୍ବମୋଟ ୨୩କଲେଜରୁ ୨୨୫ଜଣ ମେଧାବୀ ଲିଷ୍ଟରେ ଯୋଗ୍ୟ ବିବେଚିତ ହୋଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ୨୧୮ଜଣ ଲାପଟପ ନେଇଥିଲେ, ଅନ୍ୟ ୭ଜଣ ଅନୁପସ୍ଥିତ ରହିଥିଲେ | ଗୁଣୁପୁର ମହର୍ଷି କଲେଜକୁ ୩୮ ପଦ୍ମପୁର ତ୍ରିବେଣୀ କଲେଜକୁ ୨୨ଟି ଲାପଟପ ମିଳିଛି | କଳାରେ ଡ଼ମ୍ବସୋରା କଲେଜକୁ ୫, ଗୁଣୁପୁର ସରକାରୀ କଲେଜକୁ ୩, ଗୁନାଖାଲ କବି ବଳରାମ କଲେଜ କୁ ୨, ଯେ କେ ପୁର ସିଙ୍ଘାଣିଆ କଲେଜ କୁ ୬, ବିଷମକଟକ ମା ମାର୍କମା କଲେଜକୁ ୪, କାଶୀପୁର ଆଦିବାସୀ କଲେଜକୁ ୧୩, ମୁନିଗୁଡା ଗୋବର୍ଧନ କଲେଜକୁ ୨, ପଦ୍ମପୁର ଆର ଜି କଲେଜକୁ ୬, ରାୟଗଡା କଲେଜକୁ ୧୦, ରାୟଗଡା ମହିଳା କଲେଜକୁ ୧୦, ଗୁଡାରି ବିଜ୍ଞାନ କଲେଜକୁ ୧, ଗୁଣୁପୁର ଶାନ୍ତିନିକେତନ କଲେଜକୁ ୧୫ ଓ କମତଳପେଟା କଲେଜକୁ ୫ବାଣିଜ୍ୟରେ ଯେ କେ ପୁର ସିଙ୍ଘାଣିଆ କଲେଜକୁ ୧୦, ରାୟଗଡା କଲେଜକୁ ୨୨ ଓ କୈଳାଶପୁର ଏସ ଏସ ଡି କଲେଜକୁ ୩ ଠିକ ସେହିପରି ବିଜ୍ଞାନରେ ଜିତମ କଲେଜ ରାୟଗଡାକୁ ୧୦, ଯୁପିଟର କଲେଜ ରାୟଗଡାକୁ ୫, ବିଷମକଟକ ମା ମାର୍କମା କଲେଁଜକୁ ୨, ଗୁଣୁପୁର ମହର୍ଷ ଗୁରୁକୁଳ କଲେଜକୁ ୩୮, ରାୟଗଡା କଲେଜକୁ ୧୨, ରାୟଗଡା ମହିଳା କଲେଜକୁ ୧, ମୁନୁଗୁଡା ରାଇସିଙ୍ଗି କଲେଜକୁ ୨, ଗୁଣୁପୁର ଶାନ୍ତିକେତନ କଲେଜକୁ ୬, ଦେବଦଳା ଭାରତୀ କଲେଜକୁ ୩ ଓ ପଦ୍ମପୁର ତ୍ରିବେଣୀ କଲେଜକୁ ୨୨ ଲାପଟୋପ ମିଳିଛି |

ରାମନାଗୁଡ଼ା ଓଡିଶା ନ୍ୟୁଜ୨୪ ପ୍ରତିନିଧି ରଞ୍ଜନ ନାୟକ ବେହେରାଙ୍କ ଝିଅ ଶ୍ରୀୟାପଦ୍ମପୁର ବରିଷ୍ଠ ସମାଜ ସେବି ତ୍ରିପତି ନିଶଙ୍କଙ୍କ ପୁଅ ଶୁଭଙ୍କର ନିଶଙ୍କ ମଧ୍ୟ୍ୟ ଲାପଟପ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ ବିବେଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି | ଠିକ ସେହିପରି ନାଇରା ଗ୍ରାମର ବିଜୟୀ ଶବରଙ୍କ ଝିଅ, ରମପ୍ରସାଦଙ୍କ ପୁଅ ଯୋଗ୍ୟ ବିବେଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି | କମର୍ସ ଅଧ୍ୟାପକ ଶ୍ରୀ ସାଇଁମାଧବ ମଞ୍ଚ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଲେଜ ଅଧକ୍ଷ ଶ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ ଚନ୍ଦ୍ର ସେନାପତି ପୂର୍ବତନ ପୌର ଉପଦକ୍ଷ ଡାକ୍ତର ନିରଞ୍ଜନ ଵକ୍ସି ପାତ୍ର ଅରୁଣ ଖାଡ଼ଙ୍ଗ ଓ ଅନ୍ୟ ଅଧ୍ୟାପକ ଅଧ୍ୟାପିକା ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ |

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.