ଗନ୍ଧମାର୍ଦ୍ଦନ ଆନ୍ଦୋଳନ ସକ୍ରିୟ ନେତ୍ରୀ ଜମ୍ବୋବତୀ ବିଜିରାଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ରିପୋର୍ଟ: ନିରୋଜ ପାଣି //
ପାଇକମାଳ(୨୫/୧୧): ଓଡିଶାର ବରପୁତ୍ର ତଥା ପ୍ରଥମ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବ କୃଷ୍ଣ ଚୌଧୁରୀଙ୍କ ୧୧୮ତମ ଜୟନ୍ତୀ ଓ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ସମାରୋହରେ ଭୁବନେଶ୍ବର ଇଡକଲ ଅଡିଟୋରିୟମ ଠାରେ ଆୟୋଜିକ ପାକ୍ଷିକ ପତ୍ରିକା କୋଶଳ ଟାଇମ ବରଗଡ ଦ୍ବାରା ପାଇକମାଳ ବ୍କକ ମିଠାପାଲି ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ଡୁଙ୍ଗୁରିପାଲି ଗ୍ରାମର ଶ୍ରୀମତୀ ଜମ୍ବୋବତୀ ବିଜିରାଙ୍କୁ କୋଶଳ ଟାଇମ୍ ପ୍ରତିଭା ସମ୍ମାନ ରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଶ୍ରୀମତୀ ବିଜିରା ଗନ୍ଧମାର୍ଦ୍ଦନ ବଞ୍ଚାଓ ଆନ୍ଦୋଳନର ଜଣେ ସକ୍ରିୟ ନେତ୍ରୀ ଭାବେ ପରିଚିତ ଅଛନ୍ତି । ଆନ୍ଦୋଳନ ସମୟରେ ବାଲକୋ କମ୍ପାନୀର ଟ୍ରକ ତଳେ ନିଜର କୁନି ଝିଅକୁ ଟ୍ରକ ଚକା ତଳେ ଶୋଆଇ ଦେଇଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଏ ଭଲି ସାହସିକତାକୁ ଦେଖି ସାରା ଓଡିଶାରେ ପ୍ରଶଂସାରେ କରିଥିଲେ । ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ସମାରୋହରେ ବରଗଡ ଜିଲ୍ଲା ମାଣ୍ଡୋସିଲ ଗ୍ରାମର ଲଳିତ ଜଗତ ଓ ଆରତୀ ଜଗତଙ୍କ ପୁତ୍ର ପ୍ରିୟାଂଶୁ କୁମାର ଜଗତ ଓ ଜେନ୍ କେଡା ଗ୍ରାମର ସତ୍ୟ ଭୂଷଣ ସାହୁ ଓ ମମତା ସାହୁଙ୍କ ଝିଅ ଆଭାରାଣୀ ସାହୁଙ୍କୁ ସମ୍ବଲପୁରୀ ରଙ୍ଗବତୀ ଡ୍ୟାନ୍ସ ପାଇଁ କୋଶଳ ଟାଇମ୍ ୨୦୧୯ ସମ୍ମାନରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଏହି ଜୟନ୍ତୀ ଓ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ସମାରୋହରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ତଥା କୃଷି ମନ୍ତ୍ରୀ ଅରୁଣ ସାହୁ, ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଯୋଗାଣ ଓ ସମବାୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ, ବିଶ୍ବ ବିଖ୍ୟାତ ପଦ୍ମ ବିଭୂଷଣ ବଂଶୀ, ବାଦକ ହରି ପ୍ରସାଦ ଚୌଉସିଆ, ମୁଖ୍ୟବକ୍ତା ଶାନ୍ତନୁ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ, କୋଶଳ ଟାଇମ୍ ସଂପାଦକ ସଞୀବ ମହାପାତ୍ର ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.