ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ସ୍ଥଗିତ

ରିପୋର୍ଟ: କପିଳେନ୍ଦ୍ରଦେବ ସାମନ୍ତରାୟ
ଲମତାପୁଟ(୨୨/୧୧): ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପାଇବା ପରେ ହଟିଛନ୍ତି ଆନ୍ଦୋଳନ କାରୀ । କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ଲମତାପୁଟ ବ୍ଲକର ଚିକେନପୁଟ୍,ବାଦିଗଡ ଅନକାଡିଲି ଏବଂ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାର ଖଇରିପୁଟ ବ୍ଲକର ମାଡ଼କାପଦର୍, ମୁଡୁଲିପଡା ଆଁନ୍ଦ୍ରାହଲ୍ ବଡ଼ଡୁରାଲ୍ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇ ଆସୁଥିଲେ ।

ଗତ ପାଞ୍ଚ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ବନ୍ଦ ପଡ଼ିଥିବା ହସ୍ପିଟାଲ୍ କୁ ଘରେଇ କରଣ କରି ଚାଲୁ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ ଅଞ୍ଚଳବାସିଙ୍କ ମନ ମାନି ନ ଥିଲା | ତେଣୁ ସେମାନେ ଗତ ବୁଧବାର ଦିନ ସକାଳେ ଶତାଧିକ ମହିଳା ପୁରୁଷ କାର୍ଯ୍ୟଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା ଦେବା ସମୟରେ ନିର୍ଭର ଯୋଗ୍ୟ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ନ ମିଳିବାରୁ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ । ଗତ ଦୁଇ ପୂର୍ବରୁ ହନୁମାଳ ଗ୍ରାମରେ ଅଜଣା ରୋଗରେ ଛଅ ଜଣ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରେ ଉତ୍ତେଜିତ ହୋଇ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇ ଥିଲେ । ଶେଷରେ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ କୋରାପୁଟ ଡିସ୍ ପି ବି କେ ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ସହିତ ନନ୍ଦପୁର ଏସ୍ ଡିପିଓ ତପନ ମହାନନ୍ଦ ଲାମତପୁଟ ତହସିଲଦାର ସ୍ନେହପ୍ରଭା ମାଝି ଓ ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଧିକାରୀ ରାଜ୍ ଶେଖର ପ୍ରମୁଖ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝାସୁଝା କରି ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଥିଲେ କି ମାଗଣାରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ ୨୪ଘଣ୍ଟା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ସେବା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ନିର୍ଭର ଯୋଗ୍ୟ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେବା ପରେ ଆନ୍ଦୋନରୁ ହଟିଥିଲେ ଓ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ଚାଲୁ କରିଥିଲେ | ଦୀର୍ଘ ୨୭ଘଣ୍ଟା ପ୍ରକଳ୍ପ ବନ୍ଦ ରହିବା ଫଳରେ ସରକାରକୁ ବହୁତ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡ଼ିଛି ।

Comments are closed.