ରସମୁଣ୍ତା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ପିଆଶାଳ ଗଛ ଜବତ

ରିପୋର୍ଟ:- ନିରୋଜ ପାଣୀ
ପାଇକମାଳ(୧୬/୧୧): ପଦ୍ମପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ପାଇକମାଳ ବ୍କକ ଭେଙ୍ଗରାଜପୁର ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ରସମୁଣ୍ତା ଗାଁର ଖାତା ନଂ ୫୭ ପ୍ମନଂ ୩୫ ଚିହ୍ନଟ ହେଉଥିବା ସରକାରୀ ଜମିରେ ଥିବା ପିଆଶାଳ ଗଛ ପାଖାପାଖି ୩/୪ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ କଟା ହୋଇ ପଡିଥିଲା ।

କଟା ହୋଇଥିବା ଗଛକୁ ପାଇକମାଳ ଫରେଷ୍ଟ ସିଂ ବାବୁ ଓ ରେଂଜ ଜବତ କରି ଏକ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଯୋଗେ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟଳୟକୁ ଆଜି ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନ ୪:୩୦ମିନିଟରେ ଆଣିଛନ୍ତି । ବିଭାଗୀୟ ଉଚ୍ଚ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ରମେ ଗଛଟିକୁ ଜବତ କରାହୋଇଛି । ପୂର୍ତ୍ତି ବିଭାଗ ବିଜୁ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ୱେ ନିକଟତର ସରକାରୀ ଜମିରେ ଗଛଟିକୁ ମେସିନ୍ ରେ ଚାଳୁଥିବା କରତ ସାହାର୍ଯ୍ୟରେ କଟାହୋଇଛି । କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ପଚାରିବାକୁ ରସମୁଣ୍ତା ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଗଛଟିକୁ ବ୍ୟବସାୟ ମାଧ୍ୟମରେ କଟାଯାଇଛି । ଜମିର ମାପ ଡିମାରକେଶନ କରି ଠିକ୍ ସ୍ଥାନ ନିରୁପଣ ହେଲା ପରେ ଦୋଷୀ ଉପରେ ଉଚିତ୍ କାର୍ଯ୍ୟନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଠାରୁ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଏମିତି ତଥ୍ୟ ବିଭାଗୀୟ ଫରେଷ୍ଟ ଫୋନ ମାଧ୍ୟମରେ ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ଗଛର ଅନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୩୦ ରୁ ୩୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ହୋଇ ପାରେ । ଦୁର୍ବୁତ୍ତ ଜଣକ ଆଗରୁ ଏମିତି ବ୍ୟବସାୟ କରିଥିବା ହେତୁ ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ସାଧାରଣରେ ଦାବି ହୁଏ ।

Comments are closed.