ଛଅ ଦିନ ବିତିଲାଣି ନିଖୋଜ ରୀତିକର ପତ୍ତା ନାହିଁ

ରିପୋର୍ଟ: ଏନ.ସନ୍ତୋଷ କୁମାର
ବୈପାରୀଗୁଡା(୧୬/୧୧): କୋରାପୁଟ ଗୁପ୍ତେଶ୍ୱର ନଦୀରେ ଗତ ଛଅ ଦିନ ହେବ ନିଖୋଜ ଥିବା ବୈପାରୀଗୁଡା +୩ ଛାତ୍ରର ପତ୍ତା ଏ ଯାଇ ମିଳୁନି | ଜୟପୁର ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଲୋକନାଥ ଦଳ ବେହେରା ଘଟଣା ସ୍ଥଳ ଗୁପ୍ତେଶ୍ୱର ନଦୀନିକଟରେ ପହଂଚି ଘଟଣାର ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଥିବା ବେଳେ ବୈପାରୀଗୁଡା ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ଓ କୋରାପୁଟ ଓଡ୍ରାଫ ଟିମ ଦ୍ୱାରା ବୈପାରୀଗୁଡାର +୩ଛାତ୍ରର ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟଜାରି ରହିଛି |

ନଦୀରେ ନିଖୋଜ ଛାତ୍ର ବୈପାରୀଗୁଡା ବ୍ଲକ କଲୋନୀର ବି. ରତନ ଆଚରିଙ୍କ ବଡ଼ ପୁଅ ବି. ରୀତିକ ଆଚରି | ରୀତିକ ବୈପାରୀଗୁଡା ଶହୀଦ ଲଷ୍ମଣ ନାୟକ +୩କଲେଜରେ ପଢୁଥିଲେ | ଗତ ସୋମବାର ଦିନ ନିଜ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଗୁପ୍ତେଶ୍ୱର ଦର୍ଶନ କରି ନଦୀଆଡେ ବୁଲି ଯାଇଥିଲେ | ନଦୀରେ ଗୋଡ଼ ଖସିଯିବାରୁ ରୀତିକ ନଦୀର ସ୍ରୋତରେ ଭାସି ଯାଇଥିଲେ | ଆଜିକୁ ଛଅ ଦିନ ବିତିଲlଣି କିନ୍ତୁ ନିଖୋଜ ଛାତ୍ରର କୌଣସି ପତ୍ତା ମିଳିନାହିଁ | ସେପଟେ ରୀତିକଙ୍କ ପରିବାର ଛଅ ଦିନ ଧରି ନଦୀ କୁଳରେ ନିଖୋଜ ରୀତିକଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା କରି ବସିଛନ୍ତି | ଦିନକୁ ଦିନ ନିଖୋଜ ଛାତ୍ରର ପରିବାରର ଲୋକଙ୍କ ଦୁଃଖ ବଢ଼ିଥିବା ବେଳେ ସେପଟେ ନିଖୋଜ ଛାତ୍ର ନ ମିଳିବା ପ୍ରଶାସନ ପାଇଁ ମୁଣ୍ଡ ବ୍ୟଥାର କାରଣ ହୋଇଛି |

କୋରାପୁଟ ସହକାରୀ ଅଗ୍ନିଶମ ଅଧିକାରୀ କୁନୁ ନାୟକ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ ନଦୀରେ ପାଣିର ସ୍ରୋତ ଅଧିକ ଅଛି ଏଣୁ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧା ହେଉଛି, ଯଦି ନଦୀପାଣିର ସ୍ରୋତ କମିଲେ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ସୁବିଧା ହେବ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି | ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଲୋକନାଥ ଦଳବେହେରା, ସ୍ଥାନୀୟ ତହସିଲଦାର ସଞ୍ଜବ କୁମାର ସାହୁ, କୋରାପୁଟ ଓଡ୍ରାଫ ଟିମ ଓ ବୈପାରୀଗୁଡା ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ନଜର ରଖିଥିବା ଜଣାପଡିଛି | କୋଲାପ ଜଳଭଣ୍ଡାର ଜଳ ସ୍ରୋତ କମିଲେ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ସହଜ ହେବ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି |

Comments are closed.