ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟାମନ୍ଦିରରେ ଶିଶୁ ଓ କନ୍ୟା ଶିବିର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ରିପୋର୍ଟ : ଜଗନ କକୁମାର ସେଠି
ଗଞ୍ଜାମ(୧୦/୧୧): କୋଦଳା ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟାମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଶିଶୁ ଶିବିର ଓ କନ୍ୟା ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି | ବିଦ୍ୟାଳୟର ସମ୍ପାଦକ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ପ୍ରଦୀପଚନ୍ଦ୍ର ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ତତ୍ୱବଧାନରେ ବରିଷ୍ଠ ଅର୍ଚାଯ୍ୟ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା |

ପୂର୍ବାହ୍ନ ୮ଘ.ରୁ ଶିଶୁଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ପରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା | ପ୍ରଥମେ ବନ୍ଦନା ପ୍ରାଥନା ଓ ଜଳପାନ ପରେ ଶିଶୁମାନେ ମା ନାରାୟଣୀ ପୀଠ ଭ୍ରମଣରେ ଯାଇଥିଲେ | କନ୍ୟାମାନଙ୍କର ଡାକ୍ତର ପରାମର୍ଶ କରାଯାଇଥିଲା | ତତସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଆବର୍ଜନାରୁ ଗୃହପକରଣ ତଥା ପୁନଃ ବିନିଯୋଗ ବ୍ୟବସ୍ଥା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରି ଶିଶୁ ଭଉଣୀମାନେ ପୁରସ୍କୃତ ହୋଇଥିଲେ | କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶେଷରେ ଶିଶୁମାନେ ଭୋଜନ କରି ବିଶ୍ରାମ ନେଇଥିଲେ | ଅପରାହ୍ନ ୩ଘଣ୍ଟିକା ସମୟରେ ହାଟ ବଜାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବେଶ ଲୋଭନୀୟ ହୋଇଥିଲା | ଏବଂ ଚାରି ଘଣ୍ଟା ବେଳେ ବନ୍ଦେମାତରଂ କରି ଶିବିରାର୍ଥୀମାନେ ସ୍ବଗୃହକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତନ କରିଥଲେ | ଏଥିରେ ବୌଦ୍ଧିକ ପରିଚାଳନା ଅନିତା ଆଚାର୍ଯ୍ୟ, ଅତିଥି ପରିଚୟ ମାନସୀ ଗୁରୁମା, ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଗୀତ ପରିବେଷଣ ଚନ୍ଦ୍ରକଳା ଗୁରୁମା, ବିଷ୍ଣୁ ଗୁରୁମାଙ୍କ ଅମୃତ ବଚନ ପାଠ ଦ୍ୱାରା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହୋଇଥିଲା | ପ୍ରମିଳା ଗୁରୁମାଙ୍କ ନିର୍ଦେଶରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସାଫଲ୍ୟ ମଣ୍ଡିତ ହୋଇପାରିଥିଲା |

Comments are closed.