Advertisements
Sunday, July 5, 2020
Home Government News ମା ବୁଢୀଠ।କୁରାଣୀ ନବଦିନ ଘଟଯାତ୍ରା ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ମା ବୁଢୀଠ।କୁରାଣୀ ନବଦିନ ଘଟଯାତ୍ରା ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ନବରଙ୍ଗପୁର: ନବରଙ୍ଗପୁର ମା ବୁଢ଼ୀ ଠାକୁରାଣୀ ମନ୍ଦିର ଠାରେ ନବରଙ୍ଗପୁର ତହସିଲଦାର ଶ୍ରୀ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ଖେମୁଣ୍ଡୁ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଆସନ୍ତା ତା ୧୯.୩.୨୦୧୮ରିଖ ଠାରୁ ୨୭.୩.୨୦୧୮ରିଖ ପଯ୍ୟନ୍ତ ମା ବୁଢୀଠ।କୁରାଣୀ ନବଦିନ ଘଟଯାତ୍ରା ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳାରେ କିପରି ହେବ ସେ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା।ନବରଙ୍ଗପୁର ସହର ର ବିଭିନ୍ନ ସାହିର ଭଦ୍ର ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷଙ୍କ ଠାରୁ କିଛି ସେବାୟତ ତଥା ପୂଜାରୀ ମାନେ ମଦ୍ୟପାନ ଓ ନିଶା ସେବନ କରି ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରୁଥିବାର ନଜରକୁ ଆସିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ମା ଠାକୁରାଣୀଙ୍କ ପୂଜା ବିଧିରେ ସମସ୍ତ ସେବାୟତ ତଥା ପୂଜାରୀ ମାନେ ମଦ୍ୟପାନ ଓ ନିଶା ସେବନ ନ କରି ପୂଜା ବିଧି ସହ ଦେବୋତ୍ତର କାର୍ଯ୍ୟରେ ସହଯୋଗ କରିବା ନିମନ୍ତେ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଥିଲା। ପୂଜା ବିଧିରେ କୌଣସି ସେବାୟତ କିମ୍ବା ପୂଜାରୀ ନିଶା ସେବନ କରି ଅପ୍ରୀତିକର ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରନ୍ତି ତାହାହେଲେ ତାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଲାଗି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ବୋଲି ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା। ପ୍ରକୃତ ସେବାୟତ ଓ ପୂଜାରୀଙ୍କ ନିମନ୍ତେ ଫୋଟ ଲାଗିଥିବା ବେଡ଼ଜ ଦିଆଯିବ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଗଲା।ମନ୍ଦିର ପରିଚାଳନା କମିଟିର ସଭ୍ୟ ନ।ଗେଶ୍ୱର ରାଓ ଗତ ବର୍ଷ ମନ୍ଦିର ପାଣ୍ଠିରେ ୧୪୦୦୦୦/-ଟଙ୍କା ରହିଛି ବୋଲି ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ଏହି ଟଙ୍କାରେ ମନ୍ଦିରର ମୁଖ ଶାଳା ନିର୍ମାଣ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବ କୁ ଉପସ୍ଥିତ ସମସ୍ତ ସଭ୍ୟ ସହମତ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ।ମନ୍ଦିର ଅଧୀନରେ ଥିବା ଜାଗାକୁ ଅନ୍ୟ କେତେକ ଲୋକ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିବା ଯୋଗୁଁ ଏହାର ସମାଧ।ନ ନିମନ୍ତେ ତହସିଲଦାର ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଥିଲା।ତହସିଲଦାର ନବରଙ୍ଗପୁର R.I ଙ୍କୁ ଯଥା ଶୀଘ୍ର ମନ୍ଦିର ଜାଗା କୁ ମାପି ପ୍ରକୃତରେ ମନ୍ଦିର ଜାଗା କେତେ ଅଛି ବାହାର କରିବାକୁ କହିଥିଲେ। ଏହି ବୈଠକରେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏ,ନାଗେଶ୍ଵର ରାଓ,ଗଣେଶ ଦାସ, ରାଜେନ୍ଦ୍ର ତିପାଠି,ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀ ଝାଡେଶ୍ବର ଖାଡଙ୍ଗା,ନବରଙ୍ଗପୁର ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକ, ଗଗନ ସୌରା,ମଧୁସୂଦନ ସାହୁ, ସି,ଏଚ,ଶୀନିବାସ ରାଓ, ମାଧବ ଗୌଡ,ଟୁନା ଦାସ, ଅଲେଖ ସୈରା,ସହ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ସାହିର ବହୁ ମାନ୍ଯଗଣ୍ଯ ବ୍ଯକ୍ତି ଓ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିଥିଲେ ।

Advertisements

Odisha News24 Bureauhttp://www.odishanews24.in
A WEB TV Channel Network in Western Odisha

Most Popular

ବିଦ୍ୟାଳୟ ଶ୍ରେଣୀ ଗୃହରେ ଅଚିହ୍ନl ମହିଳାଙ୍କ ସନ୍ଧେହ ଜନକ ମୃତ୍ୟୁ

ରିପୋର୍ଟ: ଏନ.ସନ୍ତୋଷ କୁମାର //ବୈପାରୀଗୁଡା (୦୫/୦୭): ବୈପାରୀଗୁଡା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କଲାର ପଞ୍ଚାୟତ ରାମପୁର ମାଳିଗୁଡାରେ ଏକ ଅମାନୁଷିକ ଘଟଣା ଘଟିଛି l

ଗୁଣୀ ଗରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ଗ୍ରାମରୁ ବାହାର କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ରିପୋର୍ଟ: ରାଜକମଲ ପୁରୋହିତ //ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା (୦୪/୦୭): ଅନ୍ଧ ବିଶ୍ୱାସ ର ବସି ଭୁତ ହୋଇ ଗୁଣିଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ସ୍ୱାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳର ଗଜୁଲମାମୁଡ଼ି ପଂଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ତୋଟାଗୁଡା...

ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାରେ ମାଓ ବିରୋଧୀ ପୋଷ୍ଟର

ରିପୋର୍ଟ: ରାଜକମଲ ପୁରୋହିତ //ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା (୦୪/୦୭): ମାଓବାଦୀ ଙ୍କୁ ବିରୋଧ କରି ପୋଷ୍ଟର ଲାଗିଲା ସ୍ବାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳରେ ।

ଜାମସେଠ ଠାରେ କରୋନା ଯୋଦ୍ଧା ଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ରିପୋର୍ଟ: ନିରୋଜ କୁମାର ପାଣି //ପଦ୍ମପୁର (୦୩/୦୭): ବରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ପଦ୍ମପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ପାଇକମାଲ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜାମ ସେଠ ହସପିଟାଲ ଠାରେ ଝାରବନ୍ଧ ଓ ଜାମ ସେଠ...

Recent Comments

%d bloggers like this: