ମୁରିବାହାଲ ରେ ଗ୍ରାମୀଣ ଦୈବିକ ଦୁର୍ବିପାକ କର୍ମଶାଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି

ରିପୋର୍ଟ: ଭଗବାନ ମହାନ୍ତି / ନିମାଇଁ ବଘାର
ମୁରିବାହାଲ(୨୨/୧୦): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲା ମୁରିବାହାଲ ବ୍ଳକ କନଫରେନ୍ସ ହଲରେ ଗ୍ରାମୀଣ ଦୈବୀ ଦୁର୍ବିପାକ କର୍ମଶାଳା ଗୋଷ୍ଠୀ ଉର୍ନ୍ନୟନ ଅଧିକାରୀ ସୀପକ କୁମାର ପାତ୍ରଙ୍କ ଅଧକ୍ଷ୍ୟତାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା | ବଲାଙ୍ଗୀର ଡିଆରଡିଏରେ ମିଟିଙ୍ଗ ହେଇଥିଲା | ଏଥିରେ ମୁରିବାହାଲ ବ୍ଲକକୁ ଓଡିଶା ସରକାର ବାଛିଛନ୍ତି |

ବ୍ଲକରେ ୫୧୭ଗ୍ରାମ ଅଛି, ସେଥିରୁ ୧୬ଟି ଗ୍ରାମକୁ ପ୍ରଥମେ ଦୈବିକ ଦୁର୍ବିପାକ ନିଆଯିବ | ଏଥିରେ ୧୫ ରୁ ୨୫ ଜଣ ସଦସ୍ୟ ରହିବେ | ଏଥିରେ ଜଣେ ରୁ ଦୁଇଜଣ ଜନ ପ୍ରତିନିଧି,୨ଜଣ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ, ଏସଟି ଓ ଏସସି ରୁ ଦୁଇଜଣ, ବିଦ୍ୟୁତ ବିଭାଗରୁ ଦୁଇଜଣ ଏସଏସଜି ରୁ ୨ଜଣ, ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକ, ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଓ ଏନଜିଓ କମିଟି ରେ ସଦସ୍ୟ ହୋଇପାରିବେ | ଗାଁର ସମସ୍ୟା ଗୋଟିଏ ଡାଟା ରହିବ | ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଦୈବିକ ଦୁର୍ବିପାକ ପାଇଁ ଯାହା ଆବଶ୍ୟକ ପଡିବ ତାହା ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ଯୋଗାଇଦିଆଯିବ | ଏନଜିଓ ଆଶା ସମ୍ପାଦକ ଭାସ୍କର ସାହୁ ଏହି ବିଷୟରେ ପୁଙ୍ଖନୁପୁଙ୍ଖ ଆଲୋଚନା କରିଥିବାବେଳେ ବ୍ଲକ ଅଧକ୍ଷ ହଂସରାଜ ଜୈନ କର୍ମଶାଳା ଉପରେ ବକ୍ତବ୍ୟ ରଖିଥିଲେ | ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସହଯୋଗ ରଖି କାମ କରିବାପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ | ଏହି କର୍ମଶାଳାରେ ଏବିଡିଓ ନରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ବେହେରା, ମୁଖ୍ୟ କିରାଣୀ ବୀରେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ରାଏ, ପ୍ରାଣିଚିକିତ୍ସକ ଭବାନୀ ଶଙ୍କର ବେହେରା, ବିଦ୍ୟୁତ ବିଭାଗ, କୃଷି ବିଭାଗ, ଶିକ୍ଷ୍ୟା ବିଭାଗ, ସରପଞ୍ଚ, ପି ଓ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବାବେଳେ ଜିପିଓ ନୀଳକଣ୍ଠ କାଲସାଏ କର୍ମଶାଳାକୁ ସଂଯୋଜନା କରିଥିବାବେଳେ ଶ୍ରୀ ସାହୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ |

Comments are closed.