ହଳଦୀ ଠାରେ ସ୍ୱଚ୍ଛଭାରତ ଅଭିଯାନ ଗ୍ରାମ ସମୃଦ୍ଧି ଓ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ପକ୍ଷ ପାଳନ, ବଣିକଙ୍କୁ ଡଷ୍ଟବିନ ବଣ୍ଟନ

ରିପୋର୍ଟ: ଭଗବାନ ମହାନ୍ତି / ନିମାଇଁ ଚରଣ ବଘାର
ମୁରିବାହାଲ(୧୮/୧୦): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ମୁରିବାହାଲ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ହଳଦୀ ଗ୍ରାମ ପଂଚାୟତ ହାଟ ପରିସରରେ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ଅଭିଯାନ ଗ୍ରାମ ସମୃଦ୍ଧି ଓ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ପକ୍ଷ ପାଳନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି | ସରପଞ୍ଚ ସଙ୍ଘର ସଭାପତି ଗୋପୀନାଥ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଗୋଷ୍ଠୀ ଉର୍ନ୍ନୟନ ଅଧିକାରୀ ସୀପକ କୁମାର ପାତ୍ର, ସମ୍ମାନୀୟ ଅତିଥ ସାମ୍ବାଦିକ ସଂଘର ସଭାପତି ଭଗବାନ ମହାନ୍ତି, ସାଂସଦଙ୍କ ପ୍ରତିନିଧି ଶ୍ରୀବତ୍ସ ବେହେରା, ସାମ୍ବାଦିକ ନିମାଇଁଚରଣ ବଘାର, ସମାଜସେବି ଗଙ୍ଗାଧର ହେର୍ଣ୍ଣା ,ବଣିକ ସଂଘର ସଭାପତି ମନୁ ମଲ୍ଲିକ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ |

ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଶ୍ରୀ ପାତ୍ର ସରପଞ୍ଚ ଶ୍ରୀ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କୁ ଭୁରି ଭୁରି ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ | ଛୋଟ ଛୋଟ ପ୍ରୟାସରେ ପରିବେଶ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ହେବ ଏବଂ ଏହା ଦେଖି ଅନ୍ୟମାନେ ଅନୁକରଣ କରିବେ ବୋଲି ତାଙ୍କର ମତ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ | ସ୍ୱଚ୍ଛତା ପାଇଁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସଚେତନତା ହେବାକୁ ପଡିବ | ମଇଳା, ଆବର୍ଜନାକୁ ଠିକ ଜାଗାରେ ରଖି କିଛି ଆବର୍ଜନା କ୍ଷେତରେ କମପୋଷ୍ଟ ଆକାରରେ ବ୍ୟବହାର କରିହେବ ଓ କିଛିକୁ ରିସାଇକିଲିଂ କରି ହେବ ବୋଲି ସେ ତାଙ୍କର ବକ୍ତବ୍ୟରେ କହିଥିଲେ | ଅନ୍ୟ ଅତିଥି ମାନେ ଶ୍ରୀ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ଉନ୍ନୟନ ମୂଳକ କାମକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ ଓ ସେ ପ୍ରଥମେ ହଳଦୀ ଗ୍ରାମରେ ସିସି ଟିଭି ନଜରରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରଥମ ପଂଚାୟତ ହୋଇଥିଲା ଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଜନପ୍ରିୟ ହୋଇଥିଲା | ଏବେ ବଣିକ ସଂଘ କୁ ଡଷ୍ଟବିନ ବଣ୍ଟନ କିମ୍ବା କୋଠା ତିଆରି କରିବା ତାଙ୍କର ଇଛାଶକ୍ତିକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ |

ସମୁଦାୟ ୬୦ଜଣ ବଣିକଙ୍କୁ ଡଷ୍ଟବିନ ବଣ୍ଟନ କରିଥିବା ସହିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଦୁଇଜଣଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ କରିଥିଲେ | ପ୍ରଥମେ ଛତିଶ ମହାନନ୍ଦ (୭୦)ଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ କରିଥିଲେ | ସେ ହଳଦୀ ଗ୍ରାମର ଆଜକୁ ୩୦ବର୍ଷ ହେବ ଯେଉଁଠି ମଇଳା ଆବର୍ଜନା ପଡିଥାଏ ସକାଳୁ ଉଠି ଘର ଘର ବୁଲି ସେ ସଫା କରିଥାନ୍ତି | ଆଉ ଜଣେ ସମ୍ମାନିତ ବ୍ୟକ୍ତି ସ୍ବର୍ଗତ ବେଣୁଧର ପୁଟେଲ | ସେ ଗୋଟିଏ ପାନ ଦୋକାନ କରିଥିଲେ, ଏକୁଟିଆ ଥିଲେ |ତାଙ୍କର ପୁଅ ସ୍ବର୍ଗତ ଜଗଦୀଶ ପୁଟେଲ | ତାଙ୍କର ପୁଅ ମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଗୋଟିଏ ଛୋଟ ମଲ କରିଛନ୍ତି | ତାଙ୍କର ସଚୋଟକୁ ଦର୍ଶାଇ ତାଙ୍କର ନାତି ଶେଷ ପୁଟେଲଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ କରିଥିଲେ | କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବଣିକ ସଙ୍ଘ, ୱାର୍ଡ ସଭ୍ୟ, ସଭ୍ୟା ଶତାଧିକ ଜନସାଧାରଣ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ | କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ସମିତି ସଭ୍ୟ ମଧୁସୂଦନ ମହାନନ୍ଦ ସଂଯୋଜନା କରିଥିବାବେଳେ ଶ୍ରୀ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ |

Comments are closed.