ଫୁଲବାଣୀରେ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଓ ହସପିଟାଲ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଘୋଷଣା ପରେ ପିପୁଲ୍ସ ଫୋରମ ପକ୍ଷରୁ ଖୁସିର ଲହରୀ ବାଇକ ରାଲି

ରିପୋର୍ଟ: ଜଗଦୀଶ ଦାସ
ଫୁଲବାଣୀ(୧୭/୧୦): ଫୁଲବାଣୀରେ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଓ ହସପିଟାଲ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଘୋଷଣା ପରେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାର ଫୁଲବାଣୀ ସହରରେ ଖୁସିର ଲହରୀ ଖେଳିଯାଇଛି । ଗତକାଲି ରାତିରେ ମୂଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବିନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ବେଶ୍ ଖୁସି ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ମୂଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବିନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜ୍ଞାପନ କରିଛନ୍ତି ।ଖୁସିରେ କନ୍ଧମାଳ ପିପୁଲ୍ସ ଫୋରମ ପକ୍ଷରୁ ପରସ୍ପରକୁ ମିଠାବାଣ୍ଟି ବାଣ ଫୁଟାଇ ଖୁସି ମନାଇବା ସହ ଆଜି ଏକ ଶହ ଯୁବକ ବାଇକ ଯୋଗେ ସହର ପରିକ୍ରମା କରିଥିଲେ |

ଏଥିରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଘନ କୁମାର ଶବର ସହର ବାସୀଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରିଥିବା ହେତୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଉଥିଲେ । ଦିନ ଧରି କନ୍ଧମାଳ ପିପୁଲ୍ସ ଫୋରମ, ଜାଗ୍ରତ କନ୍ଧମାଳ, ନାଗରିକ ମଞ୍ଚ ଜିଲ୍ଲାରେ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଓ ହସପିଟାଲ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ଆନ୍ଦୋଳନ ଏବଂ ଧର୍ମଘଟ କରିଆସୁଥିଲା | କିନ୍ତୁ ବାରମ୍ବାର ପିପୁଲ୍ସ ଫୋରମର ସଭାପତି ରାଧାମୋହନ ମହାପାତ୍ର ଓ ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ ସୁନୀଲ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବିଭିନ୍ନ ଢଙ୍ଗରେ ଦାବିକୁ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ | ଏଭଳିକି ବାରମ୍ବାର ଗଣଧାରଣା, ଦସ୍ତଖତ ଅଭିଯାନ, ପୋଷ୍ଟ କାର୍ଡ ମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିବା ସହ ବିଶାଳ ରାଲି ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ । ପାଞ୍ଚଶହ ଶଯ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ସ୍ଥାପନକୁ ନେଇ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ସମେତ ବୌଦ୍ଧ ନୟାଗଡ ଜିଲ୍ଲାର ରୋଗୀ ମଧ୍ୟ ଉପକୃତ ହେବେ ।

Comments are closed.