Related Contents

ସ୍ୱାଭିମାନ ଅଂଚଳରେ ୧୪୪ଧାରା ଲାଗୁ

ରିପୋର୍ଟ: ରାଜକମଲ ପୁରୋହିତ
ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା(୨୦/୦୯/୨୦୧୯): ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ବିଚ୍ଛିନ୍ନାଞ୍ଚଳରେ ପୁଣି ଉତ୍ତେଜନା । ବିଏସଏଫ ଜବାନଙ୍କ ମାଡରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ରାଜୁ ହନ୍ତାଳଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ପୁଣି ତାତିଛନ୍ତି ବିଚ୍ଛିନ୍ନାଞ୍ଚଳବାସି । ଧୁଳିପୁଟ ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରାଙ୍ଗିନିଗୁଡା ଗ୍ରାମର ରାଜୁ ହନ୍ତାଳ ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ନିଜର ଦୁଇ ଝିଅଙ୍କ ସହ ଯନ୍ତାପାଇ ସାପ୍ତାହିକ ହାଟକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ୨ଜଣ ବିଏସଏଫ ଜବାନ ରାଜୁଙ୍କୁ ଡାକି ନେଇ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ ।

ପରେ ନିଖୋଜ ଥିବା ରାଜୁଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତ ଦେହ ମିଳିଥିଲା ଯନ୍ତାପାଇ ଅଙ୍ଗନବାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ରରୁ । ରାଜୁ ହନ୍ତାଳଙ୍କୁ ବିଏସଏଫ ଜବାନ ମାନେ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ପରିବାର ଲୋକେ । ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରି ଦୁଇ ବିଏସଏଫ ଯବାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ଲାଗି ଦାବି କରିଥିଲେ ବିଚ୍ଛିନ୍ନାଞ୍ଚଳ ବାସି । ହେଲେ ପୋଲିସ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରି ନ ଥିବାରୁ ଉତ୍ତେଜିତ ଲୋକେ ଗତ ରବିବାର ଦିନ ବଡପଡା ଥାନା ଘେରାଉ କରିବା ସହ ପୋଲିସ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ମାଲକାନଗିରି ଏସପି ଘଟଣା ସ୍ଥଳକୁ ଯାଇ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରତିଶୃତୀ ଦେବା ପରେ ଆନ୍ଦୋଳନରୁ ଓହରିଥିଲେ ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ବିଚ୍ଛିନ୍ନାଞ୍ଚଳ ବାସି ।

ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଦୋଷିଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ନ ଥିବାରୁ ପୁଣି ଥରେ ତାତିଛନ୍ତି ବିଚ୍ଛିନ୍ନାଞ୍ଚଳବାସି । ଉତ୍ତେଜନାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଆଜି ଯନ୍ତାପାଇ ସାପ୍ତାହିକ ହାଟକୁ ବନ୍ଦ କରିବା ଲାଗି ଘୋଷଣା କରିଛି ପ୍ରଶାସନ । ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଲାଗି ଦୁଇ କମ୍ପାନୀ ବିଏସଏଫ ଜବାନଙ୍କ ସହ ଏସଓଜି ବାହିନୀ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି । ଯନ୍ତାପାଇ ସାପ୍ତାହିକ ହାଟରେ ଆଜି ଦିନକ ପାଇଁ ୧୪୪ଧାରା ଲଗାଇଛି ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ପୋଲିସ ।

Comments are closed.