ରାୟଗଡା ବ୍ରାହ୍ମଣ ସାହିରେ ଶାରଦୀୟ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ରିପୋର୍ଟ: ଗୋପୀନାଥ ଗୌଡ଼
ରାୟଗଡା(୧୮/୦୯): ରାୟଗଡା ସହର ସ୍ଥିତ ବ୍ରାହ୍ମଣ ସାହିର ସ୍ବେଛାସେବୀ ଯୁବକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଶାରଦୀୟ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ନିମନ୍ତେ ପୂଜା କମିଟିର ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଓ କାର୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ମଣ୍ଡପରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ପ୍ରତିବର୍ଷ ଭଳି ଏହି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟପୂଜା କମିଟି ଦୁର୍ଗାପୂଜାକୁ ମହା ଆଡମ୍ବରରେ ପାଳନ କରିବା ନିମନ୍ତେ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି |

ଉକ୍ତ ବୈଠକରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏହି ପୂଜା କମିଟିର ୫୮ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଏହି ପୂଜାରେ କିପରି ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳା ରକ୍ଷା କରାଯିବ ଓ ମହା ଆଡମ୍ବରରେ ପାଳନ କରିବା ନିମନ୍ତେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା । ଆଲୋଚନାରେ କେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି କେଉଁ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ତାହା ସୂଚାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ସୁସଜ୍ଜିତ ପେଣ୍ଡାଲ ସାଙ୍ଗକୁ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ନେଇ ପେଣ୍ଡାଲ ଚାରିପଟେ ସିସି ଟିଭି ଲଗାଯିବା, ଫୁଲ ସଜ୍ଜା, ,ମହାଷ୍ଟମୀ ପ୍ରସାଦ ବିତରଣ, ଆଲୋକ ସାଜସଜ୍ଜା, ପୂଜା ଦେଖିବାକୁ ଆସୁଥିବା ଭକ୍ତଙ୍କ ଦୁଇ ଚକିଆ ଓ ଚାରିଚକିଆ ଯାନ ବାହାନର ପାର୍କିଂ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଦାୟିତ୍ୱ, ଓ ସବୁଠୁ ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ରାବଣ ପୋଡି ସମୟରେ ଭିଡକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ ସ୍ବେଛାସେବୀ ସଂଘର ସଦସ୍ୟ ମାନଙ୍କୁ ଦାଇତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି | ଏବଂ ଉପସ୍ଥିତ କମିଟି ସଦସ୍ୟ ମଧ୍ୟରେ ଦାଇତ୍ୱ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଥିଲା । ଉପସ୍ଥିତ ସଦସ୍ୟ ମାନେ ନିଜ ନିଜ ମତାମତ ମଧ୍ୟ ରଖିଥିଲେ । ଏହି ବୈଠକରେ ପୂଜା କମିଟିର ସଭାପତି ବାପି ତ୍ରିପାଠୀ, ଉପସଭାପତି ବୁଲା ପାଡି, କୋଷାଧ୍ୟକ୍ଷ ରବି ମହାପାତ୍ର, ଝୁନା ପଣ୍ଡା, ରଞ୍ଜନ ରଥ, ମହେନ୍ଦ୍ର ରଥ, ବାପି ପାଳ, ସୀମାଞ୍ଚଳ ପାଢ଼ୀ, ଅଜୟ ରଥ, ସତ୍ୟନାରାୟଣ ପାଢ଼ୀ, ଟିଟୁ ରଥ, ବାବୁଲା ମିଶ୍ର, ଗୌରୀଶଙ୍କର ସାହୁ ଓ ଅନେକ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ଯୁବକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ନାନୁ ଦାସ, ରୁପୁ ପାଢ଼ୀ, କାଳିଆ ସାହୁ, ଜିତୁ ବିଶୋଇ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଦୁର୍ଗା ପୂଜାକୁ ଯଥା ସମ୍ଭବ ନିଜ ନିଜର ସହଯୋଗ କରିବା ସହ ମହା ଆଡମ୍ବରରେ ପାଳନ କରାଯିବ ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ।

ଦୈନନ୍ଦିନ ଖବର ସହିତ ଅପଡେଟ ରହିବା ପାଇଁ ଫେସବୁକରେ ଓଡିଶା ନ୍ୟୁଜ୨୪ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ସେୟାର କରନ୍ତୁ

Comments are closed.