ମୈାଳିକ ସୁବିଧାରୁ ବଂଚିତ ମୁଚଲଗୁଡି ଗ୍ରାମବାସି

ରିପୋର୍ଟ: କୈଳାସ ମାଳବିଶୋୟୀ
ଚନ୍ଦ୍ରପୁର(୧୪/୯): ରାୟଗଡା ଜିଲ୍ଲା ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ବ୍ଲକ ବୁଡୁବାଲି ପଞ୍ଚାୟତ ଲତିଗୁଡା ଠାରୁ ମୁଚ଼ଲଗୁଡି ଗ୍ରାମକୁ ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀ ନିଶ୍ଚିତ କର୍ମ ନିଯୁକ୍ତି ଯୋଜନାରେ ରାସ୍ତା କାମ ନିମନ୍ତେ ଟଙ୍କା ଆଶିଥିଲା | ରାସ୍ତା କାମଟି ଆରମ୍ଭ ହେଲା | ରାସ୍ତାକାମଟି ପ୍ରାୟ ୧କିମି କଲାପରେ ମୋରୁମ ୫ଟ୍ରିପ ପକାଇଦେଲେ |

ରାସ୍ତାରେ ଗୋଟିଏ ସାଇନ ବୋର୍ଡ ମଧ୍ୟ୍ୟ ତିଆରି ହେଲା | ବୋର୍ଡଟି ନିମ୍ନମାନର ହୋଇଥିବାରୁ ଅଳ୍ପଦିନରେ ଭାଙ୍ଗିଗଲା | ଏହାକୁ ଦେଖି ଲତିଗୁଡା ଓ ମୁଚ଼ଲଗୁଡି ଗ୍ରାମର ନିର ବ୍ରେଡେକା, ପ୍ରମୋଦ ବ୍ରେଡେକା ସମେତ ୨୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ ଗ୍ରାମବାସି ରାସ୍ତାକାମ ହୋଇ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି | ଖବରପାଇ ଗଣମାଧ୍ୟ୍ୟମ ଲତିଗୁଡା ଓ ମୁଚଲଗୁଡି ରାସ୍ତାକାମ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇ ନ ଥିବାଦେଖି ବୁଡୁବାଲି ପଂଚାୟତ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଧଳଗୋବିନ୍ଦ ଭୁମିଜଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ସେ କାମଟି ୧୭/୧୮ମସିହାର କାମ ବୋଲି ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ | ତାହା ବିଲ ମଧ୍ୟ୍ୟ ସରିଯାଇଥିବା ସେ କହିଥିଲେ | କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଭୁମିଜ ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ବ୍ଲକ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଇଞ୍ଜିନିଅର ଶ୍ରୀ ପ୍ରଦିପ କୁମାର ବେହେରା କୌଣସି କାମର ବିଲ କରିବା ନିମନ୍ତେ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଭୁମିଜକୁ ଏମବି ମାଗିଥିଲେ | ମାଗିଥିବା ସମୟରେ ଆସିଷ୍ଟାନ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଜଣାତରେ ନିଜେ ଚଂଚକ କରି ବିଲକରିଥିବା ଦେଖିଥିଲେ | କିଛି ସମୟ ଦୁଇଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟ୍ୟରେ ତର୍କ ବିତର୍କ ଚାଲିଥିବା କିଛିଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା | ଯଦି ଏହିଭଳି ପ୍ରଶାସନର ଅଜଣାତରେ ବିଲ କରି ରାସ୍ତାକାମ ନ କରି ବିଲ ସରିଯାଇଥିବାରୁ ଗ୍ରାମବାସିଙ୍କ ମନରେ ଅସନ୍ତୋସ ପ୍ରକାଶ ପାଉଛି | ଏଣୁ ପ୍ରସାସନ ଏଥିପ୍ରତି ଦ୍ରୁଷ୍ଟି ଦେଇ ଲତିଗୁଡା ଠାରୁ ମୁଚଲଗୁଡି ଗ୍ରାମକୁ ଯିବାଆସିବାରେ ସୁଧାରିବା ନିମନ୍ତେ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି |

Comments are closed.