Related Contents

ବୃନ୍ଦାବାଡ଼ି ନିକଟସ୍ଥ ମିନି ପୋଲ ଭାଙ୍ଗିବା ଅବସ୍ଥାରେ

ରିପୋର୍ଟ – ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ପିଡ଼ିସିକା
କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର(୦୬/୦୯): ରାୟଗଡା ଜିଲ୍ଲା ବିଷମକଟକ ବ୍ଳକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବୃନ୍ଦାବାଡ଼ି ନିକଟସ୍ଥ ଥିବା ମିନି ପୋଲ ଭାଙ୍ଗିବା ସମ୍ଭାବନା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ପାହାଡ଼ରୁ ବଡ଼ ବଡ଼ ଗଛ ଖସିକି ଆସିବା ଦ୍ଵାରା ସେହି ମିନି ପୋଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଯିବାରୁ ପୋଲ ଭିତରରୁ ପାଣି ନିଷ୍କାସନ ହୋଇପାରୁନାହିଁ |

ଯାହା ଫଳରେ ମିନି ପୋଲରେ ଗଛ ଲଟା ସବୁ ବର୍ତ୍ତି ହୋଇ ମିନି ପୋଲଟି ଚେକ ଡେମ ପରି ପାଣିକୁ ବନ୍ଦ କରି ରଖୁଛି ଯଦ୍ବାରା କି ସେହି ମିନି ପୋଲ ଭିତର ଠାରୁ ପାଣି ଯାଇ ପାରୁନି | ଯଦି ସେହି ମିନି ପୋଲ ଭାଙ୍ଗିଯାଏ ତେବେ କଲ୍ୟାଣସିହାପୁର ଠାରୁ ବିଷମ କଟକକୁ ଯାତାୟତ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଦେଖାଦେଇଛି । ସେହି ରାସ୍ତା ଦେଇ ବିଭିନ୍ନ ଅସୁବିଧା ରୋଗ ବେମାର ସମୟରେ କଲ୍ୟାଣସିହାପୁର ଠାରୁ ବିଷମ କଟକ ମେଡିକାଲକୁ ରୋଗୀ ମାନଙ୍କୁ ନିଆଁ ଅଣା କରାଯାଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ । କିନ୍ତୁ ଆଜିକୁ ଏକ ମାସ ହେବ ସେହିମିନି ପୋଲରେ ଗଛ ପତ୍ର ବନ୍ଦ କରି ଦେଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ରାଜନୈତିକ ନେତା କିମ୍ବା ପ୍ରଶାସନର ଦୃଷ୍ଟି ଗୋଚର ହେଉ ନ ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ବିଷମ କଟକ କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର ଯୋଗା ଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହେଲାପରେ ହିଁ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ବା ପ୍ରଶାସନିକର ଦୃଷ୍ଟି ସାନ ବୃନ୍ଦାବଡି, ବଡ଼ ବୃନ୍ଦାବଡି, ପାପିକନା, ବନ୍ଦ କରଞ୍ଜା ଗ୍ରାମର ଲୋକ ମାନଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି।

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.