ରାତି ପାହିଲେ ପୂଜା ପାଇବେ ବିଘ୍ନରାଜ ଗଜାନନ, ଚଳଚଞ୍ଚଳ ବୈପାରୀଗୁଡା ସହର

ରିପୋର୍ଟ: ଏନ.ସନ୍ତୋଷ କୁମାର
ବୈପାରୀଗୁଡା୦୧/୦୯): ଆସନ୍ତା କାଲି ପୂଜା ପାଇବେ ବିଘ୍ନରାଜ ଗଜାନନ | ଏଥିପାଇଁ ବୈପାରୀଗୁଡା ସହରରେ ବିଭିନ୍ନ ପୂଜା ମଣ୍ଡପରେ ପ୍ରସୂତି କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ପର୍ଯାୟରେ ପହଂଚି ଯାଇଛି |

ଆଜି ବୈପାରୀଗୁଡା ସହର ବଜାର ଚଳଚଞ୍ଚଳ ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ବୈପାରୀଗୁଡା ମହାବୀର ପୂଜା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ହାଇଦ୍ରାବାଦରୁ ଗଣେଷ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଆଣିଥିବା ଜଣାପଡିଛି | ଗୌଡ଼ ସାହି , କଠମିଲ ସାହି,ତଳ ସାହି ପୂଜା ମଣ୍ଡପରେ ଶ୍ରୀଗଣେଷଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିରେ ରଂଗଦିଅ କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ପର୍ଯାୟରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ଜଣାପଡିଛି | ପୂଜାକମିଟିର ତରଣ ଓ ମଣ୍ଡପ ସାଜଶଯ୍ୟା ରାତି ତମାମ ଚାଲିବ ବୋଲି ଖବର ମିଳିଛି | ଉକ୍ତ ଅଂଚଳର ସମସ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପୂଜା ନିମନ୍ତେ ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ ଯୋଗାଡ଼ ପାଇଁ ଶିକ୍ଷକ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀଙ୍କ ଭିଡ଼ ବଜାରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା | ସେହିପରି ଆଖପାଖ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ମଧ୍ୟ୍ୟ ପୂଜା ମଣ୍ଡପରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଗାଁ ମାନଙ୍କରେ ଗହଳି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି |

Comments are closed.