ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ ନିଯୁକ୍ତି ଭିତ୍ତିକ ତାଲିମ ପରାମର୍ଶ ଶିବିର

ରିପୋର୍ଟ: ଲୋକନାଥ ସାହୁ
ଗୁଡାରି (୨୯/୦୮): ଆଜି ଓଡିଶା ଜୀବିକା ମିଶନ ତରଫରୁ ଗୁଡାରି ପଂଚାୟତ ସମିତି ପରିସର ମଧ୍ୟରେ ଦିନଦୟାଲ ଉପାଧ୍ୟାୟ ଗ୍ରାମୀଣ କୌଶଳ ଯୋଜନା ପରାମର୍ଶ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି | ଏହି କର୍ମଶାଳାରେ ଗୁଡାରି ଏବଂ ଅଂଚଳର ଶିକ୍ଷିତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ବେକାରରେ ଘରେ ବସି ରହିଥିବା ଯୁବକ ଯୁବତୀ ଉପସ୍ଥିତ ହୋଇଥିଲେ |

ଉପସ୍ଥିତ ଯୁବକ ଯୁବତୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିଷୟ ବସ୍ତୁକୁ ନେଇ ତାଲିମ ହୋଇଥିବା ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇ ନିଯୁକ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧେ ଅତିଥି ମାନେ ଅଭିଭାଷଣ ରେ କହିଥିଲେ | ଏହି ନିଯୁକ୍ତି ଭିତ୍ତିକ ଶିବିରରେ ମଂଚାସୀନ କମ୍ପାନୀ ମାନଙ୍କର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ରାୟଗଡା ନିଯୁକ୍ତି ବିଷୟରେ କିଛି ବୁଝାଇଥିଲେ | ଏହି ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ ନିଯୁକ୍ତି ଭିତ୍ତିକ ପରାମର୍ଶ ଏବଂ ନିଯୁକ୍ତି ଦ୍ୱାରା କଣ ଉପକାର ହେବ ସେହି ବିଷୟରେ ଚିହ୍ନଟ ପ୍ରକ୍ରିୟା ନିୟମାନୁଯାୟୀ କରିଥିଲେ |

ଚାକିରୀରେ ଶୃଙ୍ଖଳା ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କଲେ ବିଭିନ୍ନ ବିଷୟକୁ ନେଇ ସୁଫଳ ମିଳିଥାଏ ବୋଲି ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ | ଏ ଅଂଚଳରେ ପୂର୍ବରୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ବିଭିନ୍ନ ବିଷୟରେ ତାଲିମ ଦିଆଯାଇଥିବା ଓ ବୟସ ଅନୁସାରେ ବେକାର ଯୁବକଯୁବତୀଙ୍କୁ ନିଜର କୌଶଳୀ ବିଦ୍ୟାକୁ ଓ ଅଭିଜ୍ଞତାକୁ ନେଇ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଥିଲା | ପ୍ରାୟ ଅଧିକାଂଶ ଯୁବକ ଯୁବତୀ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇପାରିଥିଲେ ଓ ବଳକା କେତେ ଜଣକୁ ସ୍କିମ ଅନୁସାରେ ପରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯିବ ବୋଲି ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ |

Comments are closed.