Advertisements
Tuesday, July 7, 2020
Home Business & Private ଦୁଗ୍ଧ ଚାଷୀଙ୍କ ଦାବି, ପ୍ରଥମେ ବୁଝ ଓ ତା ପରେ କମିଟି ବୈଠକ

ଦୁଗ୍ଧ ଚାଷୀଙ୍କ ଦାବି, ପ୍ରଥମେ ବୁଝ ଓ ତା ପରେ କମିଟି ବୈଠକ

ରିପୋର୍ଟ: ଧ୍ରୁବରାଜ ମିଶ୍ର
ବିନିକା (୩୦/୦୮): ସମ୍ବଲପୁର ସମଲେଶ୍ୱରୀ ଦୁଗ୍ଧ ସଂଘର ୯୫ତମ ପରିଚାଳନା କମିଟିର ବୈଠକ ପାଇଁ ବିନିକା ଦୁଗ୍ଧ ଶୀତଳ ଭଣ୍ଡାର ପରିସରରେ ଶୁକ୍ରବାର ୧୧ଟା ସମୟରେ ବୈଠକ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଥିଲା | ଏଥିପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଅଂଚଳରୁ ଦୁଗ୍ଧ ସଂଘ କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ମାନେ ପହଂଚିଥିଲେ | ପରେ କୌଣସି ସୂତ୍ରରୁ ଖବର ପାଇଁ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ଶତାଧିକ ଦୁଗ୍ଧ ଚାଷୀ ବୈଠକ ଆରମ୍ଭରୁ ପ୍ରତିବାଦ କରିଥିଲେ |

ଦୁଗ୍ଧ ଚାଷୀମାନେ ଦାବି କରିଥିଲେ ଯେ ଦୀର୍ଘ ୪/୫ ବର୍ଷ ଧରି ଚାଷୀମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଅଦ୍ୟାବଧି କୌଣସି ସଭା ବୈଠକ କରାଯାଇନାହିଁ | ଯା ଫଳରେ କି ଦୁଗ୍ଧ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ କରିବାରେ ସମ୍ବଲପୁର ସମଲେଶ୍ୱରୀ ଦୁଗ୍ଧ ସଂଘର ସାଧାରଣ ପରିଚାଳକ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି | ଚାଷୀମାନେ ବିନିକା ସ୍ଥିତ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ଦୁଗ୍ଧ ସମବାୟ ସମିତିର ମୁଖ୍ୟ ଗେଟ ସମ୍ମୁଖରେ ହୋ ହାଲ୍ଲା କରିବା ସହିତ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ନାରାବାଜି କରିଥିଲେ | ଚାଷୀମାନଙ୍କ ଦାବି ଅନୁସାରେ ଦୁଗ୍ଧ ର ଲିଟର ପିଛା ଦରବୃଦ୍ଧି କରାଯାଉ, ଗୋ ଖାଦ୍ୟ ରିହାତି ଦରରେ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉ, ଚାଷୀମାନେ ଦୁଗ୍ଧ ଉତ୍ପାଦନ ସମସ୍ୟା ନେଇ ପ୍ରଥମେ ସମାଧାନ କରାଯାଉ ଆଦି ଅନେକ ଦାବି ନେଇ ବିକ୍ଷୋଭ କରିଥିଲେ | ପ୍ରାୟ ୩/୪ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଏଭଳି ଉତ୍ତେଜନା ମୂଳକ ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜିବା ପରେ ବୈଠକ ବାତିଲ ହୋଇଥିଲା |

ସ୍ଥିତି ଅଣାୟତ୍ତ ହେବାରୁ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପୁଲିସ ଫୋର୍ସ ମୁତୟନ କରାଯାଇଥିଲା | ଫଳରେ ଯେଉଁ ଲକ୍ଷରଖୀ ବୈଠକଟାଇ ସମ୍ବଲପୁର ସମଲେଶ୍ୱରୀ ଦୁଗ୍ଧ ସଂଘ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ହେବାକୁ ଯାଉଥିଲା ତାହା ଫସର ଫାଟିଲା | ନିରାଶ ହୋଇ ଫେରିଲେ କମିଟି ସଦସ୍ୟ ବୃନ୍ଦ | ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ ଦାବି ଗୁଡିକର ସମାଧାନ କର ନ ଗଲେ ଦୁଗ୍ଧ ଚାଷୀମାନେ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବେ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି |

Advertisements
Odisha News24 Bureauhttp://www.odishanews24.in
A WEB TV Channel Network in Western Odisha

Most Popular

ବିନା ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ରରେ କରୋନା ଯୋଦ୍ଧା ସାଜିଛନ୍ତି ହୋମିଓପାଥି ଏବଂ ଆୟୁର୍ବେଦ ଡାକ୍ତର !!!

ରିପୋର୍ଟ: ରାକେଶ ମହାରଣା //କୋଦଳା (୦୬/୦୭): ବିଶ୍ୱ ମହାମାରି କୋଭିଡ୍ - ୧୯ ମୁକାବିଲା କରିବା ପାଇଁ ,ଜାତୀୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମିଶନ ରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଚୁକ୍ତି ଭିତ୍ତିକ ଆୟୁଷ...

ପ୍ରଥମ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ ପରେ କଲମପୁର ପଞ୍ଚାୟତକୁ ୭୨ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ଶଟଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା

ରିପୋର୍ଟ: ମାନସ ରଞ୍ଜନ ରାଉତ //କଳାହାଣ୍ଡି (୦୫/୦୭): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା କଲମପୁର ପଞ୍ଚାୟତକୁ ୭୨ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ଶଟ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ସରପଞ୍ଚ। ଏହି ପଞ୍ଚାୟତର ଗଞ୍ଜେଇଗୁଡ଼ା, ବରଗାଁ,...

ପାଗଳଙ୍କ ଉନ୍ମତକାଣ୍ଡ ଲାଗି ଘର ଜଳିଲା, ୧୦ ଛେଳି ଜୀବନ ଗଲା

ରିପୋର୍ଟ: ଏନ ସନ୍ତୋଷ କୁମାର //ବୈପାରୀଗୁଡା (୦୬/୦୭): ପାଗଳ ପ୍ରକୃତି ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ଘରକୁ ନିଜେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଜlଳିଦେଇଥିବା ପରି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି...

ଖାଁ ଖାଁ ଲାଗୁଛି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଗୁପ୍ତେଶ୍ୱର ପୀଠ , କୋରାପୁଟ

ରିପୋର୍ଟ: ଏନ. ସନ୍ତୋଷ କୁମାର //ବୈପାରୀଗୁଡା (୦୫/୦୭): ଚଳିତ ବର୍ଷ ଅଦୃଶ୍ୟ କରୋନା ମହାମାରୀ ଦୁନିଆକୁ କବଳିତ କରିଛି l ଏହି ସମୟରେ ମନ୍ଦିର ଗୁଡ଼ିକରେ ଭିଡ଼ ଲାଗିଲେ...

Recent Comments

%d bloggers like this: