Related Contents

ଦୁଗ୍ଧ ଚାଷୀଙ୍କ ଦାବି, ପ୍ରଥମେ ବୁଝ ଓ ତା ପରେ କମିଟି ବୈଠକ

ରିପୋର୍ଟ: ଧ୍ରୁବରାଜ ମିଶ୍ର
ବିନିକା (୩୦/୦୮): ସମ୍ବଲପୁର ସମଲେଶ୍ୱରୀ ଦୁଗ୍ଧ ସଂଘର ୯୫ତମ ପରିଚାଳନା କମିଟିର ବୈଠକ ପାଇଁ ବିନିକା ଦୁଗ୍ଧ ଶୀତଳ ଭଣ୍ଡାର ପରିସରରେ ଶୁକ୍ରବାର ୧୧ଟା ସମୟରେ ବୈଠକ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଥିଲା | ଏଥିପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଅଂଚଳରୁ ଦୁଗ୍ଧ ସଂଘ କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ମାନେ ପହଂଚିଥିଲେ | ପରେ କୌଣସି ସୂତ୍ରରୁ ଖବର ପାଇଁ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ଶତାଧିକ ଦୁଗ୍ଧ ଚାଷୀ ବୈଠକ ଆରମ୍ଭରୁ ପ୍ରତିବାଦ କରିଥିଲେ |

ଦୁଗ୍ଧ ଚାଷୀମାନେ ଦାବି କରିଥିଲେ ଯେ ଦୀର୍ଘ ୪/୫ ବର୍ଷ ଧରି ଚାଷୀମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଅଦ୍ୟାବଧି କୌଣସି ସଭା ବୈଠକ କରାଯାଇନାହିଁ | ଯା ଫଳରେ କି ଦୁଗ୍ଧ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ କରିବାରେ ସମ୍ବଲପୁର ସମଲେଶ୍ୱରୀ ଦୁଗ୍ଧ ସଂଘର ସାଧାରଣ ପରିଚାଳକ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି | ଚାଷୀମାନେ ବିନିକା ସ୍ଥିତ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ଦୁଗ୍ଧ ସମବାୟ ସମିତିର ମୁଖ୍ୟ ଗେଟ ସମ୍ମୁଖରେ ହୋ ହାଲ୍ଲା କରିବା ସହିତ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ନାରାବାଜି କରିଥିଲେ | ଚାଷୀମାନଙ୍କ ଦାବି ଅନୁସାରେ ଦୁଗ୍ଧ ର ଲିଟର ପିଛା ଦରବୃଦ୍ଧି କରାଯାଉ, ଗୋ ଖାଦ୍ୟ ରିହାତି ଦରରେ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉ, ଚାଷୀମାନେ ଦୁଗ୍ଧ ଉତ୍ପାଦନ ସମସ୍ୟା ନେଇ ପ୍ରଥମେ ସମାଧାନ କରାଯାଉ ଆଦି ଅନେକ ଦାବି ନେଇ ବିକ୍ଷୋଭ କରିଥିଲେ | ପ୍ରାୟ ୩/୪ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଏଭଳି ଉତ୍ତେଜନା ମୂଳକ ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜିବା ପରେ ବୈଠକ ବାତିଲ ହୋଇଥିଲା |

ସ୍ଥିତି ଅଣାୟତ୍ତ ହେବାରୁ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପୁଲିସ ଫୋର୍ସ ମୁତୟନ କରାଯାଇଥିଲା | ଫଳରେ ଯେଉଁ ଲକ୍ଷରଖୀ ବୈଠକଟାଇ ସମ୍ବଲପୁର ସମଲେଶ୍ୱରୀ ଦୁଗ୍ଧ ସଂଘ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ହେବାକୁ ଯାଉଥିଲା ତାହା ଫସର ଫାଟିଲା | ନିରାଶ ହୋଇ ଫେରିଲେ କମିଟି ସଦସ୍ୟ ବୃନ୍ଦ | ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ ଦାବି ଗୁଡିକର ସମାଧାନ କର ନ ଗଲେ ଦୁଗ୍ଧ ଚାଷୀମାନେ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବେ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି |

Comments are closed.