ନାଟ୍ୟବେଦ ପୁରସ୍କାର ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ

ରିପୋର୍ଟ: ଗୋପୀନାଥ ଗୌଡ଼
ରାୟଗଡା(୩୧/୦୮): ନାଟ୍ୟବେଦ ପୁରସ୍କାର ଉତ୍ସବ ସ୍ଥାନୀୟ ବମସି କ୍ରିଷ୍ଣା ଫନସନ ହଲରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ରାୟଗଡା ଜିଲ୍ଲାର ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକ ଡକ୍ଟର ଶ୍ରାଭୋଣା ବିବେକ ଏମ, ଡ଼. ଲୋପାମୁଦ୍ରା ପ୍ରିୟଦର୍ଶନୀ, ଏଭିପି(ଆଡ଼ମିନ),USUAL, ଟିକିରି ଓ ଶ୍ରୀ ସୁନୀଲ କୁମାର ନାଥ ଲୋକ ସମ୍ପର୍କ ଅଧିକାରୀ ଜେକେ ପେପର ଲିମିଟେଡ଼ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

ନାଟ୍ୟଶ୍ରୀ ଡ଼. ନରେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ମିଶ୍ର, ଟିଭି ଜଗତର ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ପ୍ରଭାକର ମିଶ୍ର ପ୍ରମୁଖ ଏହି ପୁରସ୍କାର ବିତରଣ ଉତ୍ସବ ରେ ଯୋଗଦାନ କରିଥିଲେ । ଏହି ନାଟ୍ୟ ବେଦା ସମ୍ମାନର ୨୦୧୯” ମୁଖ୍ୟ ଉଦ୍ଧେଶ୍ୟ ଲୁକ୍କାୟିତ ପ୍ରତିଭା ଓ କଳାକାରଙ୍କୁ ଲୋକ ଲୋଚନକୁ ଆଣି ସମ୍ମାନିତ କରିବା ସହିତ ମନୋବଳ ବଢାଇବା | ଇସିଏସିଆଇର ନାମକ ଏକ ସଂସ୍ଥା ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ କୋଣ ଅନୁକୋଣରୁ ଏହିପରି ପ୍ରତିଭା ମାନଙ୍କୁ ଖୋଜି ଏଥିରେ ନୃତ୍ୟ,ଗୀତ,ଅଭିନୟ, ଚିତ୍ରକଳା ପ୍ରଦର୍ଶନ,ପାରମ୍ପରିକ ନୃତ୍ୟ ଓଡିଶୀ ଇତ୍ୟାଦି ବିଷୟରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା କରାଇଥାଏ । ଓଡ଼ିଶାରେ ଲୋପ ପାଇବାକୁ ବସିଥିବା ପୁରୁଣା କଳା କୃତିତ୍ବ କୁ ବଜାୟ ରଖିବା ଏହା ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପ୍ରୟାସ ଅଟେ । ଚଳିତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ୩୨ଜଣ କଳାକାର ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ସମ୍ମାନିତ ହୋଇଥିଲେ । ଗତବର୍ଷ ୨୦୧୮ଜୁଲାଇ୨୮ତାରିଖରେ ନାଟ୍ୟଚାର୍ୟୋ ଶ୍ରୀ ରଘୁନାଥ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ସମ୍ମାନିତ କରିବା ପାଇଁ ୭ଦିନ ଧରି ଏହିପରି ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା ।

Comments are closed.