ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପୁରସ୍କୃତ ହେଲେ କାମାକ୍ଷା, ମାଆଙ୍କ ଠାରୁ ପାଉଥିବା ହାତ ଖର୍ଚ୍ଚ ଟଙ୍କାରେ ସମାଜସେବା

ରିପୋର୍ଟ: ଏନ.ସନ୍ତୋଷ କୁମାର
କୋରାପୁଟ, ବୈପାରୀଗୁଡା(୨୯/୦୮/୨୦୧୯): ସମାଜସେବାକୁ ନିଶା ଓ ପେଶାରେ ପରିଣତ କରି ଆଜି ସଫଳତାର ପାହାଚ ଚଢିଛନ୍ତି କୋରାପୁଟର ବିଶିଷ୍ଟ ସମାଜସେବୀ ତଥା ଆଇନଜୀବି ଛାତ୍ର କାମାକ୍ଷା ପ୍ରସାଦ ମାଝୀ | ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱର ସ୍ଥିତ ଜୟଦେବ ଭବନ ଠାରେ ଜାତୀୟ କ୍ରୀଡା ଦିବସ ୨୦୧୯ ଅବସରରେ ରାଜ୍ୟ କ୍ରୀଡା ଓ ଯୁବ ସେବା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ଏକ ଭବ୍ୟ ସମ୍ଭର୍ଦ୍ଧନା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପୁରସ୍କୃତ ହେଲେ କାମାକ୍ଷା ପ୍ରସାଦ ମାଝୀ |

୨୦୧୮ବର୍ଷ ପାଇଁ ସେ ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ ସମାଜସେବା ପୁରସ୍କାର ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି | ଅକ୍ଲାନ୍ତ ପରିଶ୍ରମ ଓ ନିସ୍ଵାର୍ଥପର ସମାଜସେବା ପାଇଁ ଆଜି କାମାକ୍ଷାଙ୍କୁ ଏହି ସାମ୍ମନ ଦିଆଯାଇଛି | କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ସଦର ମହକୁମା ସ୍ଥିତ କୁମ୍ଭାର ସାହିର ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ କିରାଣୀ ଡମ୍ବରୁଧର ମାଝୀଙ୍କ ପୁଅ କାମାକ୍ଷା ପ୍ରସାଦ ମାଝୀ ବର୍ତମାନ ଜୟପୁର ଆଇନ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅଧ୍ୟୟନ କରୁଛନ୍ତି | ତାଙ୍କ ମାଆ ଲଷ୍ମୀ ମାଝୀ ଠାରୁ ଯାହା ହାତ ଖର୍ଚ୍ଚ ମିଳେ ତାହାକୁ ସମାଜସେବାରେ ବିନିଯୋଗ କରିଥାନ୍ତି | ପିଲା ଦିନରୁ ହିଁ ସେ ନିଜକୁ ସମାଜସେବାରେ ନିୟଜିତ କରିଆସିଛନ୍ତି | କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ରୋଗୀ କଲ୍ୟାଣ ସମିତିର ସଦସ୍ୟ ଭାବେ ଥାଇ ସେ ଯେ କୌଣସି ସମୟରେ ରାସ୍ତା କଢ଼ରେ ଥିବା ଗରିବ ଅସହାୟ ଓ ଜରୁରୀ କାଳିନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ସାହାଯ୍ୟ ସେବା ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ଆଗ ଧାଡିରେ ଠିଆ ହୁଅନ୍ତି | କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାର ଶହୀଦ ଲଷ୍ମଣ ନାୟକ ଜନ୍ମ ପୀଠ ତେନ୍ତୁଳୀଗୁମ୍ମାର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ୧୦୦କୋଟି ଦାବି ଆନ୍ଦୋଳନର ଉପଦେଷ୍ଟା ଥିଲେ | ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ ପରେ ୨.୬୫କୋଟି ଟଙ୍କା ରାଜ୍ୟ ସରକାର ମଞ୍ଜୁରୀ କରିବାରେ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ | ଜିଲ୍ଲା ରଣା ଯୁବକ ସଙ୍ଘର ସଭାପତି ଭାବେ ସେ ସବୁବେଳେ ନିଜ ଅଂଚଳର ଯୁବକ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ନେଇ ମୁଖ୍ୟ ସ୍ରୋତରେ ସାମିଲ କରିବା ପାଇଁ ଅହରହ ଚେଷ୍ଟା କରିଆସୁଛନ୍ତି | ରଣା ଓ ଦୋରା ସମାଜକୁ ହିଲ ଟ୍ରାଇବ ମାନ୍ୟତା ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରହିଛି ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି |

Comments are closed.