୪ ଅନ୍ତରାଜ୍ୟ ଡକାୟତ ଗିରଫ, ଧର୍ମଶାଳା ପୋଲିସର ଆଉ ଏକ ସଫଳତା

ରିପୋର୍ଟ: ସତ୍ୟଜିତ ବାରିକ
ଯାଜପୁର(୨୪/୦୮): ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ଧର୍ମଶାଳା ପୋଲିସକୁ ମିଳିଛି ଆଉ ଏକ ସଫଳତା । ଏକ ବଡ ଧରଣର ଡକାୟତି ଯୋଜନା ଉଦ୍ୟମକୁ ପଣ୍ଡ କରି ୪ ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଡକାୟତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରଛି ଧର୍ମଶାଳା ପୋଲିସ । ଗିରଫ ପରେ ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଗୋଟିଏ ବନ୍ଧୁକ ୫ ରାଉଣ୍ଡ ଗୁଳି, ୪ଟି ବାଇକ, ୫ଟି ମୋବାଇଲ ସହ ବିଭିନ୍ନ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଜବତ କରିଛି ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଗତ କାଲି ରାତିରେ ଜାରକା ନିକଟ ଦେଉଳି ପାହାଡରେ ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ବଡ଼ ଡକାୟତି ଯୋଜନ କରୁଥିଲେ । କୌଣସି ମତେ ଧର୍ମଶାଳା ପୋଲିସ ଏହି ଖବର ପାଇ ସେଠାରୁ ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍କୁ କାବୁ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କୁ ଥାନାକୁ ଆଣି ପଚରାଉଚରା କରିବା ପରେ ପୋଲିସକୁ ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ ଅମର ସିଲୋଙ୍କର ଠିକଣା ମିଳିଥିଲା। ଅମର ମୁମ୍ବାଇରୁ ଓଡିଶାକୁ ତାର ନେଟୱାର୍କ ବିଛାଇଥିଲା । ପରେ ପୋଲିସ ଅମରକୁ ଗିରଫ କରିଛି । ଅମର ନାଁରେ ପୂର୍ବରୁ ହତ୍ୟା ଡକାୟତି ପରି ଏକାଧିକ ମାମଲା ରହିଥିବାର ତଥ୍ୟ ପୋଲିସକୁ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ହୋଇଛି । ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗରେ ସାମିଲ ଥିବା ଅନ୍ୟ ସଦସ୍ୟ ମାନେ ପୁରୀ ସଦର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ନରେଶ ପ୍ରଧାନ, ଗଞ୍ଜାମ ସୋରଡା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ବାବୁସାନ ସ୍ବାଇଁ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଧଉଳି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳ ସନ୍ଦିପ ଭୋଇ ଆଦି ଡକାୟତ ମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ମାମଲା ରହିଛି । ଗିରଫ ପରେ ଏମାନଙ୍କୁ ଆଜି କୋର୍ଟ ଚାଲଣ କରାଯିବ ବୋଲି ଯାଜପୁର ଅତିରିକ୍ତ ଏସପି ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ଦାସ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

Comments are closed.