ଭୁତ କୋଠି ପାଲଟିଛି ସ୍କୁଲ, ଅଙ୍ଗନବାଡି କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚାଲିଛି ପାଠପଢା

ରିପୋର୍ଟ: କୈଳାସ ମାଳବିଶୋୟୀ
ଚନ୍ଦ୍ରପୁର (୨୨/୦୮): ରାୟଗଡା ଜିଲ୍ଲା ଚନ୍ଦ୍ରପୁର ବ୍ଲକ ବୁଡୁବାଲି ପଚ଼ାଂୟତ ମୁଚ଼ୁଲଗୁଡି ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟଟି ୨/୩ ବର୍ଷ ତଳେ ପବନରେ ଟିଣଛପର ଉଡିଯାଇଛି | ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ଠାରୁ ପଞ୍ଚମ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପିଲା ସଂଖ୍ୟା ୧୮ଜଣକୁ ମାତ୍ର ଦୁଇଜଣ ଶିକ୍ଷକ ଅଛନ୍ତି |

ସ୍କୁଲଘରଟି ପବନରେ ଉଡିଯିବାରୁ ଗାଁର ଗୋଟିଏ ପିଣ୍ଡାରେ ଚ଼ାଲିଥିଲା ପିଲାଙ୍କ ପାଠପଢା | ଏବେ ସେଠାରେ ଗୋଟିଏ ଅଙ୍ଗନବାଡି ଘରଟି ତିଆରି ହୋଇଥିବାରୁ ସେଠାରେ ଅଙ୍ଗନବାଡି କର୍ମୀ , ଶିକ୍ଷକ ଓ ସ୍କୁଲକମିଟିର ସଭ୍ୟମାନଙ୍କ ବୁଝାମଣାରେ ଚ଼ାଲିଛି ପିଲାମାନଙ୍କ ଶିକ୍ଷା | ଏହି ଅସୁବିଧାର ସମାଧନ ନିମନ୍ତେ ସ୍କୁଲର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଶ୍ରୀ ଧନଞ୍ଜୟ ଦୋରା ଉପଉରିସ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ | ଏବଂ ଡିପିଇପି ର କନିଷ୍ଟ ଯନ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ୍ୟ କହିଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଅଳ୍ପଦିନ ମଧ୍ୟ୍ୟରେ ସ୍କୁଲଘରର ମରାମତି କରିବା ନିମନ୍ତେ କହିଥିଲେ |କିନ୍ତୁ କୋଣସି ମରାମତି କାମଟି ହେଉ ନ ଥିବା ଯୋଗୁଁ ପାଠପଢାରେ ନାହି ନ ଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ସ୍କୁଲକମିଟି ଓ ଶିକ୍ଷକ ମନରେ ଦୁଖପ୍ରକାଶ ପାଉଛି |ଏଣୁ ତୁରନ୍ତ ଏହି ସ୍କୁଲକାମଟି ଆରମ୍ଭ କରିବା ନିମନ୍ତେ ମୁଚ଼ଲଗୁଡି ଗ୍ରାମବାସି ପ୍ରଶାସନକୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି |

Comments are closed.