ବାଲିଗୁଡାରେ ବନ୍ୟା ବିତ୍ପାତ, ବିଭିନ୍ନ ଗାଁରେ ପାଣି ପଶି ଘରଦ୍ୱାର ଭାଙ୍ଗିଛି

ରିପୋର୍ଟ: ବିଭୁତି ଲହରିଆ
ବାଲିଗୁଡା(୧୩/୦୮/୧୯): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ବାଲିଗୁଡା ବ୍ଳକ ସମେତ କ. ନୂଆଗାଁ ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ବ୍ଳକରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ବନ୍ୟାପରିସ୍ଥିତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ବାଲିଗୁଡା ଏନଏ ସି ର ଦୁଇ, ଛଅ ଓ ଏଗାର ନମ୍ବର ୱାଡରେ ବହୁ ଲୋକଙ୍କ ଘରେ ପାଣି ପସିଛି ଏବଂ ମାଟି ଘର ଭାଙ୍ଗିଯାଇଛି |

ବାଲିଗୁଡା ଏନଏସିରେ ବିଭିନ୍ନ ୱାଡରେ ଡ୍ରେନେଜ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନ ଥିବାରୁ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିଛି ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା କୌଣସି ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ବିପନ୍ନଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚି ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି | ସେହିପରି ଲଣ୍ଡାଗାଁ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତର ଫଟକିମାଲ ଗେରୁପଡା କରନିବେଡା ଘୋଡାବାଲି ମୁଠାବାଲି ଅନାଗୁଲ ଗାଁରେ ଖଡଗ ନଦୀର ବନ୍ୟାଜଳ ପସିଛି | ଖମଣଖୋଲ ପଞ୍ଚାୟତର ରାଇପଙ୍ଗା ଗ୍ରାମବାସୀ ଜଳବନ୍ଦୀ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଛନ୍ତି । ସାରଂଗଡ ମେଡିକାଲରେ ବନ୍ୟାଜଳ ପସିଛି ସାରଂଗଡ ମୂଖ୍ୟ ରାସ୍ତା ଉପରେ ଦୁଇଫୁଟ ଉଚ୍ଚର ପାଣି ଚାଲିଛି ଫଳରେ ଟିକାବାଲିକୁ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହୋଇଛି । ବାଲିଗୁଡା ବାଟାଗୁଡା ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ୫୯ର ଆପ୍ରୋଚ ଧୋଇଯିବାରୁ ପୁଣି ବଲାଙ୍ଗୀର ରାୟଗଡା କଳାହାଣ୍ଡିକୁ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହୋଇଛି | ପ୍ରଶାସନିକ ଆଡାଭାଇଜର ଜାରିସ୍ବତେ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀପହଞ୍ଚି ନ ଥିବାରୁ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଅଶାନ୍ତି ଦେଖାଦେଇଛି।

Comments are closed.