ଶିକ୍ଷାବିତ ତଥା ସିନେଷ୍ଟାର ଶରତ ପୂଜାରୀଙ୍କ ଜନ୍ମ ଦିବସ ପାଳିତ

ରିପୋର୍ଟ: ବଳରାମ ବାଗ
ଅତାବିରା(୦୮/୦୮): ବରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ଅତାବିରା ବ୍ଲକ ଲରମ୍ଭା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ, ବ୍ରଜ ବିହାର ଠାରେ ଲରମ୍ଭା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ସିନେଷ୍ଟାର ଶରତ ଚନ୍ଦ୍ର ପୂଜାରୀଙ୍କ ଜନ୍ମ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି | ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଡ଼. ନରେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ବେହେରାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ମୁଖ୍ୟ ବକ୍ତା ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ କିରାଣୀ ଶ୍ରୀ ଗୋପାଳ ଚନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡା, ଅଧ୍ୟାପକ ରାଜନୀତି ବିଜ୍ଞାନ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଶ୍ରୀ ରତନ କୁମାର ଶର୍ମା, ଅଧ୍ୟାପକ ରସାୟନ ବିଭାଗ ଡ଼. ପ୍ରମୋଦ କୁମାର ଭୋଇ ମଂଚାସୀନ ଥିଲେ |

ପୂଜାରୀଙ୍କ ଫୋଟଚିତ୍ର ରେ ମାଲ୍ୟାର୍ପଣ ସହ ତାଙ୍କ ସ୍ମୃତିଚାରଣ କରାଯାଇଥିଲା | ଡ଼. ପୁଷ୍ପ କୁମାର ମେହେର ତାଙ୍କ ଜୀବନୀ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ | କଲେଜରେ ତାଙ୍କ ସ୍ମୃତି ରେ ଶରତ ଚନ୍ଦ୍ର ପୂଜାରୀ ସାଂସ୍କୃତିକ କଲାପରିଷଦ ଗଠନ କରାଯାଇ ତାର ସଦସ୍ୟ ମାନେ କିଛି ଝଲକ ପରିବେଷଣ କରିଥିଲେ | ଅତିଥି କଳାକାର ବିକାଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଭୋଇ ସରପଞ୍ଚ ଲରମ୍ଭା, ବିନୋଦ ମେହେର ନୂଆପଡା ସମେତ ଅଧ୍ୟାପକ ପବିତ୍ର ମହଣ, ସୁନୀଲ କୁମାର ପ୍ରଧାନ, ଡ଼. ଦିଗାମ୍ବର ଚାନ୍ଦ, କର୍ମଚାରୀ ପ୍ରମୋଦ ଚନ୍ଦ୍ର ସେଠ, ଲିଙ୍ଗରାଜ ପୋଢ଼, ରଜତ ସାହୁ, ମହେନ୍ଦ୍ର ସିନ୍ଦୁରିଆ, ବାଦ୍ୟଯନ୍ତ୍ରରେ ସହାୟତା କରିଥିଲେ | କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ ଶ୍ରୀ ପ୍ରମୋଦ ଚନ୍ଦ୍ର ସେଠ | ଉତ୍ସବରେ ଅଧ୍ୟାପକ ପ୍ରଦୀପ ପଣ୍ଡାଙ୍କ କବିତା ଓ ଛାତ୍ରୀ ଜ୍ୟୋତିର୍ମୟୀ ଭୋଇଙ୍କ ଗୀତ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଥିଲା | ଶେଷରେ ଅଧ୍ୟାପକ ରତନ କୁମାର ଶର୍ମା ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇଥିଲେ |

Comments are closed.