Advertisements
Friday, June 5, 2020
Home Government News ରାୟଗଡା ଜ଼ିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ନଦୀର ଜଳସ୍ତର କମିଲା, ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ଜନଜାତି ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବନ୍ୟା ଅଂଚଳ...

ରାୟଗଡା ଜ଼ିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ନଦୀର ଜଳସ୍ତର କମିଲା, ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ଜନଜାତି ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବନ୍ୟା ଅଂଚଳ ଗସ୍ତ

ରିପୋର୍ଟ: ଜ଼ିଲ୍ଲା ପ୍ରତନିଧି ଅମୁଲ୍ୟ ନିଶଙ୍କ
ରାୟଗଡ଼(୦୮/୦୮): ସମଗ୍ର ରାୟଗଡ଼ ଜ଼ିଲ୍ଲାର ନଦୀ ଗୁଡିକ କଲ୍ୟାଣୀ ନାଗବଳି ବଂଶଧାରା ନଦୀରେ ଗତ କାଲିଠାରୁ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖାଦେଇଥିବାରୁ ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଗତ ରାତ୍ରି ଠାରୁ ଜ଼ିଲ୍ଲାର ସବୁ ନଦୀର ଜଳସ୍ତର କମିବାରେ ଲାଗିଛି | ଯଦ୍ୱାରା ଲୋକମାନେ ନିଜକୁ ନିରାପଦ ମଣିଛନ୍ତି |

ନଦୀର ଉପର ମୁଣ୍ଡରେ ଅତ୍ୟଧିକ ବର୍ଷା ଲାଗିରହିଥିବାରୁ ଗତ କାଲି ଜ଼ିଲ୍ଲାର ସବୁ ନଦୀ ମାନଙ୍କରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖା ଦେଇଥିଲା | ସେଥିପାଇଁ ଲୋକଙ୍କୁ ଜ଼ିଲ୍ଲା ପ୍ରସାଶନ ତରଫରୁ ନିରାପଦ ସ୍ଥଳକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରାଯାଇ ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟ ଦିଆଯାଇଥିଲା | ଜ଼ିଲ୍ଲାପାଳଶ୍ରୀ ପ୍ରମୋଦ କୁମାର ବେହେରା ଗୁଣୁପୁର ଯାଇ ବନ୍ୟା ଅଂଚଳ ପରିସ୍ଥିତିର ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ ଓ ବନ୍ୟା ଅଂଚଳ ବୁଲିଥିଲେ | ଠିକ ସେହିପରି ପି ଡି ଡି ଆର ଡି ଏ ଶ୍ରୀ ଅମ୍ରିତ ଋତୁରାଜ ଗୁଡାରି ବନ୍ୟା ଅଂଚଳ ବୁଲି ଦେଖିଥିଲେ | ଠିକ ସେହିପରି ରାଜ୍ୟ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ଓ ଜନଜାତି କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଜଗନାଥ ସାରକା କଲ୍ୟାଣସିଂପୁରର ବନ୍ୟା ଅଂଚଳ ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ |

ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଓ ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କାକୁ ନଜରରେ ରଖି ମନ୍ତ୍ରୀ କଲ୍ୟାଣସିଂଗପୁରର ହାଇସ୍କୁଲ ହଷ୍ଟେଲ ବଡ ବ୍ରାହ୍ମୀଣ ସାହି ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ସରକାରୀ ମାଧ୍ୟମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ରହୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରି ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ପଚାରି ବୁଝିଥିଲେ | ନାଗବଳି ନଦୀର ବନ୍ୟା ଜଳ ବୁଡଗୁଡା ଆଶ୍ରମ ସ୍କୁଲରେ ପଶୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ ଓ ଅନ୍ତେବାସୀ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟା ବିଷୟରେ ପଚାରିଥିଲେ | ସେହିପରି ସିରିପୁର ଆଶ୍ରମ ସ୍କୁଲ ମଧ୍ୟ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦେଖିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ | ଉଭୟ ସ୍କୁଲର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ବର୍ଷା ଦିନେ ସତର୍କ ରହିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ | ଜ଼ିଲ୍ଲା ମଙ୍ଗଳ ଅଧିକାରୀ ଶ୍ରୀ ନନ୍ଦଲାଲ ବିଶ୍ୱାଳ ମଧ୍ୟ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ବନ୍ୟା ଅଂଚଳ ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ |

Advertisements
Odisha News24 Bureauhttp://www.odishanews24.in
A WEB TV Channel Network in Western Odisha

Most Popular

କରୋନା ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଦେଲା ବିଦ୍ଯାର୍ଥୀ ପରିଷଦ

ରିପୋର୍ଟ: ନିରୋଜ କୁମାର ପାଣି //ପଦ୍ମପୁର (୦୪/୦୬): କରୋନା ମହାମାରୀ ପ୍ରତିହତ କରିବାରେ ଚିକିତ୍ସକ, ନର୍ସ, ଆଶାକର୍ମୀ, ଅଙ୍ଗନବାଡି କର୍ମୀ, ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ ଅବଦାନ ଅତୁଳନୀୟ। ନିଜର ପରିବାର...

ଅସହାୟ ଲୋକ କଳାକାର ମାନଙ୍କୁ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ

ରିପୋର୍ଟ: ନିରୋଜ କୁମାର ପାଣି //ପଦ୍ମପୁର (୪/୬): ତାଲାବନ୍ଦ ଯୋଗୁଁ ଲୋକ କଳାକାର ମାନେ ଅନେକ ଅସୁବିଧା ଭିତରେ କାଳାତିପାତ କରୁଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପଶ୍ଚିମ...

ରାୟଗଡରେ କଭିଡ ଚିହ୍ନଟ ହେଲା ପରେ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଅଞ୍ଚଳରେ ସ୍ଥିତି ପରଖିଲେ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ

ରିପୋର୍ଟ: ଜିଲ୍ଲାପ୍ରତିନିଧି ଗୋପୀନାଥ ଗୌଡ଼ //ରାୟଗଡ (୦୪/୦୬): ଗତକାଲି ରାୟଗଡରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହେଲାପରେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ତୁରନ୍ତ ସହରର ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନକୁ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଅଞ୍ଚଳ...

Recent Comments

%d bloggers like this: