ତୃଣମୂଳ ସ୍ତର ଜନ ସେବାରେ ବ୍ରତୀ; ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଦଳିତ ସେବା ସଂଘ

ରିପୋର୍ଟ: ଜ଼ିଲ୍ଲା ପ୍ରତିନିଧି ଅମୁଲ୍ୟ ନିଶଙ୍କ
ରାୟଗଡ଼(୦୭/୦୮): ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ପଦ୍ମପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରାଢୁ ଗ୍ରାମରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଦଳିତ ସେବା ସଂଘ (ଆଦର୍ଶ) ସରକାରୀ ପଞ୍ଜିକରଣ ଭୁକ୍ତ । ଏହି ସେବା ସଂଘ ସାମାଜସେବୀ ମାଧବ ବିଡ଼ିକାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ସ୍ଵେଚ୍ଛାକୃତ ଭାବେ ତୃଣମୂଳ ସ୍ତରରେ ସାମାଜିକ, ଶିକ୍ଷା,ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ଯ ଓ ଶୃଙ୍ଖଳାକୁ ଭିତ୍ତି କରି ଜନ ସଚେତନତା କରାଇବା ସହ କୁସଂସ୍କାର, ଅନ୍ଧବିଶ୍ବାସ, ସଙ୍କୋଚ ମୋନଭାବ ଆଦି ଦୂର କରାଇବାରେ ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରଖିଛି ।

ଏହାକୁ ମୁଖ୍ୟ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରି ପଦ୍ମପୁର ବ୍ଲକର ଅନ୍ୟ ପଞ୍ଚାୟତ ଗୁଡିକୁ ଯାଇ ସଂଗଠନ ସଚେତନ କରାଉଛି । ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଏହି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଭିତିକ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହାତକୁ ନେବା ପାଇଁ ସଂଗଠନ ସ୍ଥିର କରିଛି । ଏ ଦିଗରେ ସହଯୋଗର ହାତ ବଢ଼ାଇବାକୁ ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ମାନନୀୟ ପଦ୍ମପୁର ଗୋଷ୍ଠୀ ଉନ୍ନୟନ ଅଧିକାରୀ, ତହସିଲଦାର, ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ଅଧିକାରୀ, ଥାନା ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ଅଧିକାରୀ ଓ ଗୋଷ୍ଠୀ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ ପତ୍ର ଦିଆଯାଇଛି । ଏହି ଅବସରରେ ସମାଜ ସେବୀ ମାଧବ ବିଡିକା, ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳ ପରିଷଦର ପୁର୍ବତ୍ତନ ଅଧକ୍ଷ ଗୋଦାବରୀ ରାଉତଙ୍କ ସମେତ ସଙ୍ଗଠନର ବହୁ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଉପସ୍ଥିତ ରହିଥିଲେ ।

Comments are closed.