Related Contents

ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷରେ ଦୁଇ ଆହତ, ଥାନା ଉପରକୁ ପଥର ମାଡ଼, ପୁଲିସର ଲାଠି ଚାର୍ଜ

ରିପୋର୍ଟ: ଗୋପୀନାଥ ଗୌଡ଼
ରାୟଗଡ଼ା (୧୩/୦୭): ପୁର୍ବ ଶତୃତା ନେଇ ନୁଅସାହି ଆଞ୍ଜିଆ ପେଟା ମଧ୍ୟରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷରେ ଦୁଇ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି | ଆହତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନୁଆସାହିର ଉମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ହିଆଲ ଥିବାବେଳେ ଆଞ୍ଜିଆ ପେଟାର ହରିଶ ପଟ୍ଟନାୟକ ମଧ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି | ରାଜନୈତିକ ପୁର୍ବ ଶତୃତାକୁ ନେଇ ଏହି ଗୋଷ୍ଟି ସଙ୍ଘର୍ଶ ଘଟିଥିବା କୁହାଯାଉଛି ।

ଉଭୟଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ରାୟଗଡ଼ା ଥାନାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି । ଆଜି ନୁଆ ସାହିର ଶତାଧିକ ପୁରୁଷ ମହିଳା ହରିଶ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଗିରଫ କରିବା ଦାବିରେ ଥାନା ଭିତରକୁ ଧସେଇ ପସିଥିଲେ । ଏମିତିକି ଆଞ୍ଜିଆପେଟାର ନାରାୟଣ ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକ ଅନ୍ୟ କୈଣସି କାରଣରୁ ଥାନାକୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଆଜି ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ନୁଆସାହିର ଯୁବକ ମାନେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ତୁରନ୍ତ ପୁଲିସ ପହଁଚି ସମ୍ପୃକ୍ତ ଯୁବକକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲା । ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଏବେ ମଧ୍ୟ ଉତ୍ତେଜନା ଲାଗିରହିଛି । ରାୟଗଡ଼ା ଏସପି ଥାନାରେ ପହଁଚି ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝାସୁଝା କରୁଥିବା ବେଳେ ଉତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ ପୁଲିସ ଏବଂ ଥାନା ଉପରକୁ ଟେକା ପଥର ମାଡ଼ ମାରଛନ୍ତି । ଫଳରେ ଏସପି ଏବଂ କିଛି ପୁଲିସ ଅଧିକାରି ଏଥିରେ ଆହତ ହୋଇଥିବା ଖବର ମିଲିଛି । ତେବେ ଏହି ରିପୋର୍ଟ ଲେଖା ସୁଦ୍ଧା ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ୱଷ୍ଟ ସୁଚନା ମିଳିପାରି ନାହିଁ । ପରିସ୍ଥିତ ଅଣାୟତ୍ତ ହେବା ଯୋଗୁଁ ପୁଲସ ଲାଠି ଚାର୍ଜ କରିଛି |

ତେବେ ଏ ନେଇ ଏସଡ଼ିପିଓ ତପନ ନାରାୟଣ ରଥ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଉଭୟଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି । ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି ଏଥିରେ ଯାହାର ସମ୍ପୃକ୍ତି ଜଣାପଡ଼ିବ ତାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ମଧ୍ୟ ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ । ଏଠାରେ ସୁଚନା ଯୋଗ୍ୟ ଯେ ହରିଶ ପଟ୍ଟନାୟକ ଗତ ନିର୍ବାନଚରେ ରାୟଗଡ଼ାର କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଆପଲୁସ୍ୱାମୀ କାଡ଼୍ରାକାଙ୍କ ଦୃଢ଼ ସମର୍ଥକ ଭାବେ କାମ କରୁଥିବା ବେଳେ ନବନିର୍ବାଚିତ ବିଧାୟକଙ୍କ ଜାତିଗତ ପ୍ରମାଣ ପତ୍ରକୁ ନେଇ ହାଇକୋର୍ଟରେ ମାମଲା ଦାୟର କରିଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି ଉମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ହିଆଲ ନୁତନ ବିଧାୟକ ମକରନ୍ଦ ମୁଦୁଲିଙ୍କ ଦୃଢ଼ ସମର୍ଥକ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ହାଇକୋର୍ଟରେ ମାମଲା ପରେ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ଦେଖା ଦେଇଥିଲା । ତେଣୁ ଏହି ଗୋଷ୍ଠି ସଂଘର୍ଷ ରାଜନୈତିକ ପ୍ରେଣୋଦିତ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ୁଛି ।

Comments are closed.