Advertisements
Sunday, May 31, 2020
Home Education & Literacy ଗୁଡାରି ବନାଞ୍ଚଳରେ ବନ ମହୋତ୍ସବ ପାଳିତ

ଗୁଡାରି ବନାଞ୍ଚଳରେ ବନ ମହୋତ୍ସବ ପାଳିତ

ରିପୋର୍ଟ: ଜ଼ିଲ୍ଲା ପ୍ରତିନିଧି ଅମୁଲ୍ୟ ନିଶଙ୍କ
ରାୟଗଡା(୦୫/୦୭): ରାୟଗଡା ଜ଼ିଲ୍ଲାର ଗୁଡାରି ସହରର ଅରିୟାନ ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲ ପରିଷରରେ ୭୦ତମ ବନ ମହୋତ୍ସବ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି | ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ସ୍କୁଲର ଅଧକ୍ଷ ଶ୍ରାବନ୍ତି ପ୍ରଧାନୀ ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ | ରାୟଗଡା ଡିଏଫଓ ଦେବାର୍ଚ୍ଚନା ବେହରା, ଗୁଡାରି ତହସିଲଦାର ଭାରତୀ ଦେବୀ, ରେଞ୍ଜର ସୁବାସ ଚନ୍ଦ୍ର ପୋଲାଈ ଯୋଗ ଦେଇ ବନ ମହୋତ୍ସବର ଉଦେଶ୍ୟ ବୁଝାଇଥିଲେ |

ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଗୋଟିଏ ବୃକ୍ଷ ରୋପଣ କରିବା ପାଇଁ ଉପଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ଓ ବୃକ୍ଷ ରୋପଣ ଦ୍ୱାରା ପରବିଶକୁ ସବୁଜ ସୁନ୍ଦର କରିବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ | ଗୁଡାରି ବନଖଣ୍ଡର ଗୁଡାରି ସିରିଗୁଡା ବୁରଲେନ୍ଦି କେନ୍ଦୁଗୁଡା କରଣାପଡୁ ଅଂଚଳରେ ଗ୍ରୀନ ମହାନଦୀ ମିଶନ ମାଧ୍ୟମରେ ଜୁଲାଇ ପହିଲାରୁ ଏକ ସପ୍ତାହ ବ୍ୟାପି ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୨୫ହଜାର ମାଗଣା ଓ ଏନ ଆର ଜି ଏ ଯୋଜନା ମାଧ୍ୟମରେ ଏକ ଟଙ୍କା ହିସାବ ରେ ୬୦ହଜାର ଗଛ ଯୋଗାଇଦେବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଥିବା ଜଣାପଡିଛି | ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଫୋରେଷ୍ଟରେ ବରଖା ରାଣୀ ପାତ୍ର ସିରିଗୁଡା ଫୋରେଷ୍ଟ ସୁଦର୍ଶନ ଗମାଙ୍ଗ ନାଇରା ଫୋରେଷ୍ଟ ସୁରେଶ ତ୍ରିପାଠୀ କେନ୍ଦୁଗୁଡା ଫୋରେଷ୍ଟ ସୁରେଶ ପାତ୍ରଙ୍କ ସମତେ ସମସ୍ତ ବନରକ୍ଷୀ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ | ଠିକ ସେହିପରି ପଦ୍ମପୁର ବନାଞ୍ଚଳ ତରଫରୁ ମଧ୍ୟ୍ୟ ବନ ମହୋତ୍ସବ ମୂଚିକ ପଦର ଛକ ନିକଟରେ ଥିବା ପୋଖରୀ ଠାରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି | ଏହି ଅବସରରେ ୫୦୦ରୁ ଉର୍ଧ୍ଵ ଚାରା ରୋପଣ କରାଯାଇଛି | ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପଦ୍ମପୁର ତହସିଲଦାର ନୀଳମାଧଵ ମାଝୀ ଗୁଣୁପୁର ରେଞ୍ଜର ଅଶୋକ ପ୍ରଧାନ ପଦ୍ମପୁର ଫୋରେଷ୍ଟର ଦାମୋଦର ମିଶ୍ର ଆନନ୍ଦ ନିମାଲୁ ଗୁଣୁପୁର ଫୋରେଷ୍ଟର ନୀଳମାଧଵ ପାଢ଼ୀ ଓ ଅନ୍ୟ ବନ କର୍ମଚାରୀ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ | ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଚୀକପଡ଼ାର ଓ ଲଛମାଣଗୁଡା ସ୍କୁଲର ଶିକ୍ଷକ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ୍ୟ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ |

Advertisements
Odisha News24 Bureauhttp://www.odishanews24.in
A WEB TV Channel Network in Western Odisha

Most Popular

ଜିଲା ବିଜେଡି ସଭାପତି ଓ ହସ୍ତତନ୍ତ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ପଟାଙ୍ଗି ଓ କୋରାପୁଟ,ଲୋଷ୍ମୀପୁର ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ବିଧାୟକଙ୍କ ବନ୍ଧୁଗାଁ ଗସ୍ତ

ରିପୋର୍ଟ: ମିନା ବେହେରା //ବନ୍ଧୁଗାଁ (ତା ୨୭:୫:୨୦): କୋରାପୁଟ ଜିଲାର ବନ୍ଧୁଗାଁ ବ୍ଲକ ଠାରେ ରହିଥିବା କରନା ଭାଇରସ ରୋଗ ବିଷୟରେ ଅଞ୍ଚଳରେ ତଦାରଖ ଓ ସମୀକ୍ଷା କରିବା...

ଭାରତୀୟ ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚା ତରଫରୁ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ

ରିପୋର୍ଟ: ନିରୋଜ କୁମାର ପାଣି //ପଦ୍ମପୁର (୩୦/୦୫): ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱକୁ କରୋନା ଭୁତାଣୁ ପାଇଁ ପ୍ରଭାବିତ ଥିବା ବେଳେ ପଦ୍ମପୁର ଭାରତୀୟ ଜନତା ଯୁବମୋର୍ଚା ତରଫରୁ ଲଗାତାର ରକ୍ତଦାନ...

ବୁକୁରାମୁଣ୍ଡା ଠାରେ କରୋନା ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ

ରିପୋର୍ଟ: ନିରୋଜ କୁମାର ପାଣି //ପଦ୍ମପୁର (୩୦/୫): ବର୍ତ୍ତମାନ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ କରୋନା ଭୁତାଣୁ କୋବିଡ଼-୧୯ ନିଜର କାୟା ବିସ୍ତାର କରିଥିବା ବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଙ୍କ...

ଜାମସେଠ ଓ ଟେମରୀ ଗ୍ରାମରେ ବନ୍ଦେ ଉତ୍କଳ ଜନନୀ ଗାନ କରି କରୋନା ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ

ରିପୋର୍ଟ: ନିରୋଜ କୁମାର ପାଣି //ପାଇକମାଳ,୩୦/୫: କୋଭିଡ ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କୁ ସମାନ ଜଣାଇ ମୂଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଅନୁରୋଧ କ୍ରମେ ପାଇକମାଳ ଜାମସେଠ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତରେ ସରପଞ୍ଚ ରମ୍ଭା ତାଣ୍ଡିଙ୍କ...

Recent Comments

%d bloggers like this: