ରିଞ୍ଜା ପଞ୍ଚାୟତ ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନ ମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅନିୟମିୟତାର ତଦନ୍ତ କଲେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଡିଏସପି

ରିପୋର୍ଟ: ହିରୋଜ୍ କୁମାର ସାହୁ
କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା (୦୧/୦୭): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ରିଞ୍ଜା ପଞ୍ଚାୟତର ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟର ନିମ୍ନ ମାନର କାମକୁ ନେଇ ଭିଜିଲାନ୍ସ ପାଖରେ ରିଞ୍ଜା ପଞ୍ଚାୟତର ଗ୍ରାମବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ଆଜି ଦିନ ୧ଟା ଆସି ରିଞ୍ଜା ଗଣ୍ଡଵାହାଲି କଟା ଓ ଟକାରୁମାଲ କଟାରେ ପ୍ରାୟ ୧୦ ଲକ୍ଷରୁ ନିମ୍ନ ମାନର କାମକୁ ନେଇ ତଦନ୍ତ କରିଥିଲେ |

କଳାହାଣ୍ଡି ଭିଜିଲାନ୍ସ ଡିଏସପି ସତ୍ୟବାନ୍ ମହାନନ୍ଦ ରିଞ୍ଜା ଗଣ୍ଡଵାହାଲି କଟାର ପାଞ୍ଚ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଦୁଇ ଲକ୍ଷ ଭିତରେ ଗାଡୁଏଲ କାମ କରିଥିବା ଓ ମାଟି କାମକୁ ନେଇ ଵାହାରେ ଯାନ୍ତ୍ରିକ ମେସିନ ସାହାଯ୍ୟରେ ମାଟି ଟ୍ରିପକୁ ଗାଁର କିଛି ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ୧୦୦ ରୁ ୧୫୦ ଟଙ୍କା ଭିତରେ‌ ମାଟି ବିକ୍ରି କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ସମାଜସେବୀ ରାଜ କିଶୋର ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି । ଟକାରୁମାଲ ସାଧୁ କଟାରେ ଗାଡୁଏଲ ଓ ମାଟି କାମକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦଳ ପହଞ୍ଚି ସେଇଠି ତଦନ୍ତ କରିବା ପରେ ମାଟିକୁ ନେଇ ବଜାର ପଡିଆ ଠାରେ ପକା ଯାଇଛି ବୋଲି ଗ୍ରାମବାସୀ କହିବା ପରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଯାଇ ତଦନ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ।

ସେଇ ଯାଗାରେ ପିଇଓ ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ସାହୁଙ୍କୁ ଆମ ପ୍ରତିନିଧି ପଚାରିବାରୁ ମୁଁ ଏ କାମ ମୋ ନାଁରେ ଅଛି କିନ୍ତୁ ନିମ୍ନ ମାନର କାମ ହୋଇଛି କି ନାହିଁ ସେଇଟା କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ କହିବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଏ ନେଇ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଡିଏସପି ସତ୍ୟବାନ୍ ମହାନନ୍ଦଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ସେ ଫାଇଲ ଦେଖିଲେ କହିପାରିବି କହିଥିଲେ ।

Comments are closed.