Related Contents

ଠକେଇର ଶିକାର, ଜାଲ ନୋଟ୍ ଦେଇ ଠକି ନେଇଗଲେ ମେଣ୍ଢା

ରିପୋର୍ଟ: ଚିତ୍ତରଞ୍ଜନ ବାଗ
କଳାହାଣ୍ଡି (୨୪/୦୬): କୋକସରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖପ୍ରାମାଲ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ମେଣ୍ଢା ପାଳକଙ୍କ ଠାରୁ ଜାଲ ନୋଟ୍ ଦେଇ ବୋପାରିମାନେ ମେଣ୍ଢା ନେଇ ଅତି ଚତୁରତାର ସହ ଚାଲିଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ମୁଷାପାଲି ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖପ୍ରାମାଲ ଗ୍ରାମର ରୁତୁରାଜ ରାଉତ ରବିବାର ଦିନ ଏହି ଠେକଇର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି ।

ମିଲିଥିବା ସୁଚନା ଅନୁସାରେ, ସେ ରବିବାର ବେହେରା ସାପ୍ତାହିକ ବଜାରକୁ ମେଣ୍ଢା ବିକ୍ରି କରିବା ପାଇଁ ନେଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ବେପାରି ମାନେ ଅତି ଶସ୍ତାରେ ମୁଲଚାଲ କରିଥିବାରୁ ମେଣ୍ଢାଟିକୁ ବିକ୍ରି ନ କରି ଘରକୁ ଫେରିଆସୁଥିଲେ, ହେଲେ ବେହେରା ସ୍ଥିତ ଖେଲ ପଡିଆ ପାଖାପୁଖି ବଜାରରେ ପୂର୍ବରୁ ମୁଲଚାଲ କରିଥିବା ସେହି ବେପାରି ମାନେ ତାଙ୍କୁ ସେଠାରେ ଅଟକାଇ ମେଣ୍ଢାଟିକୁ ତାଙ୍କ କହିବା ମୂଲ୍ୟ ହିସାବରେ ୫ ହଜରା ଦେଇ କିଣି ନେଇଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ରୁତୁରାଜ ଟଙ୍କା ଗଣିଥିଲେ ହେଁ ସେହି ଠକ ବେପାରି ମାନେ ଅତି ଚତୁରତା ସହ ଖଣ୍ଡେ ଭଲ ନୋଟ୍ କୁ ଉପର ପାଶ୍ୱର୍ରେ ରଖିଥିବାରୁ ସେ ଜାଣିପାରି ନ ଥିବା କହିଛନ୍ତି । ଯେତେ ବେଳେ ଘରକୁ ପହଞ୍ଚି ରୁତୁରାଜ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସେହି ଟଙ୍କାକୁ ପୂନର୍ବାର ଗଣିଥିଲେ ହେଲେ ଗୋଟିଏ କ୍ରମିକ ସଂଖ୍ୟାର ୪୯ଗୋଟି ଶହେ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ ସେ ଦେଖିବାକୁ ପାଇ ନକଲି ନୋଟ୍ ବୋଲି ଜଣିପାରିଥିଲେ । ସେହି ଟଙ୍କା ଭିତରୁ ମାତ୍ର ଶହେ ଟଙ୍କା ଭଲ ନୋଟ୍ ଥିବା ବେଲେ ସେହି ଠକ ବୋପାରି ମାନେ ଧର୍ମଗଡ ଅଞ୍ଚଳର ବୋଲି ତାଙ୍କୁ ପରିଚୟ ଦେଇଥିବା ରୁତୁରାଜ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ ଏ ସମ୍ବନ୍ଧେ ଥାନାରେ କୌଣସି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇ ନ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି |

Comments are closed.