Related Contents

ପାଟଣାଗଡ଼ ବିଧାୟକଙ୍କ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଆସନ୍ତା ୨୬ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ, ଗୋଣ୍ଡବାନା ମହାସଭାର ସମର୍ଥନ

ରିପୋର୍ଟ: ବିମଳେନ୍ଦୁ ସାହୁ
ଲୋଇସିଂହା(୨୨/୦୬): ଆଦିବାସୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଉଠବସ କରାଇଥିବା ପାଟଣାଗଡ଼ ବିଧାୟକ ସରୋଜ ମେହେରଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଆଦିବାସୀ କଲ୍ୟାଣ ସଂଘ ରାଜରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛି । ଆସନ୍ତା ୨୬ରେ ସଂଘ ତରଫରୁ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରାଯିବା ସକାଶେ ଚେତାବନୀ ଦିଆଯାଇଛି ।

ଆଉ ଏହାକୁ ପୂର୍ଣ ମାତ୍ରାରେ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇଛି ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲା ଆଦିବାସୀ ଗୋଣ୍ଡବାନା ମହାସଭା । ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ ଗୋଣ୍ଡବାନା ଗୋଣ୍ଡ ମହାସଭାର ଜିଲା ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଶ୍ୟାମସୁନ୍ଦର ଭୋଇ ଆଜି ଏକ ପ୍ରେସ ବିବୃତିରେ ଏହା ପ୍ରକାଶ କରିବା ସହିତ ଘେରାଉକୁ ସମସ୍ତ ଜିଲା ସଭାପତି ସମର୍ଥନ କରିବା ପାଇଁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି । ଗତକାଲି ପାଟଣାଗଡ଼ ବିଧାୟକ ସରୋଜ ମେହେରଙ୍କ ପ୍ରଚ୍ଛନ୍ନ ଇଙ୍ଗିତରେ ପାଟଣାଗଡ଼ ଠାରେ ଓବିସି ମଞ୍ଚ, ଆଦିବାସୀ ଯୁବ ବାହିନୀ ଓ ଲକ୍ଷେଘର ଗଣ୍ଡା ସମାଜର ତିନୋଟି ବ୍ୟାନରରେ ଶ୍ରୀ ମେହେରଙ୍କ ସମର୍ଥକ ପାଟଣାଗଡ଼ ଥାନା ଘେରାଉ କରିଥିଲେ । ଆଦିବାସୀ ସଂଘ ତଥା ଆଦିବାସୀ ସମାଜ ବିରୁଦ୍ଧରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇ ସଙ୍ଘର ନେତାମାନଙ୍କୁ ଖୋଲା ଧମକ ଦେଇଥିଲେ । ଆଦିବାସୀ ଯୁବ ବାହିନୀ ନାମରେ ପାଟଣାଗଡ଼ରେ କୌଣସି ସଂଗଠନ ନ ଥିବା ବେଳେ ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ତଥା ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରେ ହରିଜନ ଶବ୍ଦ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ । ବିଧାୟକ ଶ୍ରୀ ମେହେରଙ୍କ ନାମରେ ରୁଜୁ ହୋଇଥିବା ସମସ୍ତ କେଶ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରାଯିବା ସକାଶେ ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକ ଦାବି କରିଥିଲେ । ପାଟଣାଗଡ଼ ଥାନା ଘେରାଉ କରାଯିବା ପାଇଁ ଗତ ୨୦ ତାରିଖରେ ଓବିସି ମଞ୍ଚ ଲିଖିତ ଭାବେ ଜଣାଇଥିବା ବେଳେ କୌଣସି ଦଳିତ ଅଥବା ଆଦିବାସୀ ସଂଗଠନ ଏଥିରେ ସାମିଲ ନଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛି ଜିଲା ଆଦିବାସୀ କଲ୍ୟାଣ ମହାସଂଘ । ଏପରିକି ବିଧାୟକ ଶ୍ରୀ ମେହେରଙ୍କ ଉପରୁ ମାମଲା ଉଠାଯିବା ସକାଶେ ଉପରୋକ୍ତ ସଂଗଠନ ତରଫରୁ କୌଣସି ଦାବି କରାଯାଇ ନଥିବା ସଙ୍ଘର ବରିଷ୍ଠ ଉପଦେଷ୍ଟା ଶ୍ୟାମସୁନ୍ଦର ଭୋଇ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଆଜିର ଏହି ପ୍ରେସ ବିବୃତିରେ ସଙ୍ଘର ଆଗଲପୁର ବ୍ଲକ ସଭାପତି ବଳଦେବ ଭୋଇ, ସତ୍ୟ ଦଳପତି, ଶଙ୍କର ସାହାଣୀ, ଭୁବନେଶ୍ୱର ଧରୁଆ, ଭାଗିରଥି ଭୋଇ, ଦେବରାଜ ମିର୍ଧା, ବାଙ୍କ ବିହାରୀ ଭୋଇ, ଲୋଇସିଂହା ବ୍ଲକ ସଭାପତି ତଥା ଜିଲା ଉପଦେଷ୍ଟା ଶ୍ୟାମସୁନ୍ଦର ଭୋଇ, ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି କାନହୁଚରଣ ପଧାନ, ପ୍ରୀତିଚନ୍ଦ୍ର ରାଏ, ପ୍ରଶାନ୍ତ କହେଣ୍ଡା, ଲାଲମାନ ନାଗ, ବିନୋଦ ମଲ୍ଲିକ, ଗୋବର ଧାରୁଆ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

Comments are closed.