ମୁନିଗୁଡା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସୁରକ୍ଷା ବଳ ୮ମ ବାଟାଲିୟନଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ଅକାମି

ରିପୋର୍ଟ: ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରତିନିଧି ଅମୁଲ୍ୟ ନିସଙ୍କ
ରାୟଗଡା(୧୪/୬/୧୯): ରାୟଗଡା ଜିଲ୍ଲା ମୁନିଗୁଡାରେ ଥିବା ୮ମ ବାଟାଲିୟନ ଜବାନ ମାନଙ୍କ ସହକାରୀ କମାଣ୍ଡରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନକୁ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରାଯାଇ ବଡ ଦୁର୍ଘଟଣାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇଥିବା କହିଛନ୍ତି ।

ଘଟଣାରୁ ପ୍ରକାଶ ଗତକାଲି ତା ୧୩-୦୬-୧୯ ରିଖ କୋଟଗୋଡ ବ୍ଳକ ଅଧିନରେ ଥିବା ମାଓ ପ୍ରବଣ ଅଂଚଳ ଶ୍ରୀରାମପୁରୁରେ ମୁନିଗୁଡା ୮ମ ବାଟାଲିୟନ ଜବାନ ମାନଙ୍କ କ୍ୟାମ୍ପ ଅଛି । ସବୁଦିନ ପରି ମାଓଦମନ କମ୍ବୀ ଅପରେସନ ପାଇଁ ଜବାନ ମାନେ ଜାଇଥିଲେ । ହେଲେ ଶ୍ରୀରାମ ପୁରରୁ ଶ୍ରାମ୍ପି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତିଆରି କରୁଥିବା ନୂତନ ରାସ୍ତା ଦେଇ ଜବାନ ମାନେ “ବରମିଲ “ପାହାଡ ନିକଟ ଦେଇ ଗତି କରୁଥିବା ବେଳେ କିଛି ସଦ୍ଦିଗ୍ଧ ଜିନିଷ ଦେଖି ତାଙ୍କର ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ଅଧିକାରୀ ସହକାରୀ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ ଶ୍ରୀ ଠମକାର ମହତକୁ ଜଣାଇବା ପରେ ବିଡ଼ିଡ଼ି, ସ୍କୋଡକୁ ଡକାଜାଇ ଉକ୍ତ ବୋମା ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ଆଦିକୁ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରାଯାଇଥିଲା । ସେଥିରେ ବିଷ୍ପୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଡିଟୋନେଟର ସହିତ ସଂଜୋଗ ପାଞ୍ଚ କେଜି, ଲେଖା ଦୁଇଟି ଓ ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ୧୫୦ ମିଟର ,ସୁଇଚ ଗୋଟିଏକୁ ନିଷ୍କ୍ରିୟକାରିଦଳ ଜବତ କରିଥିଲେ । ବଡ ଦୁର୍ଘଟଣାରୁ ଜବାନ ମାନେ ରକ୍ଷା ପାଇଥିବାରୁ ସମସ୍ତେ ଆସ୍ୱସ୍ତ ଅନୁଭବ କରିଛନ୍ତି ।

Comments are closed.