Related Contents

ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ୭ତାରିଖ ରାତି ପ୍ରାୟ୧୧ଟା ବେଳେ ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ସ୍କୁଟି ଚାଳକ ବାଳକର ମୃତ୍ୟୁ

ରିପୋର୍ଟ: ଗୋପୀନାଥ ଗୌଡ଼
ରାୟଗଡା (୧୩/୦୬): ସୂଚନା ମୁତାବକ ରାୟଗଡାର ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପାଖରେ ରହୁଥିବା ବିଭିଶଣ ବେହେରାଙ୍କ ପୁଅ ଅରୁଣ ବେହେରା ନାମକ ବାଳକ(୨୧) ନିଜ ସ୍କୁଟିରେ ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ସମୟରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ କୋରାପୁଟ ଛକ ନିକଟ ରାସ୍ତା କଡରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ଟ୍ରେଲର ଗାଡିକୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲେ ।

ଏଥିରେ ସେ ଗଭୀର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ସେଠାରୁ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଯୋଗେ ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ନେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ବେଳେ ମାଲ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ଗୁଡାକ ଦ୍ୱାରା ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ ହୋଇଥିବା ଯୋଗୁଁ ୪ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବରେ ରାୟଗଡାର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ନିଜ ପରିବାର ଲୋକେ ଧରି ପହଁଚି ଥିଲେ । ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଗଭୀର ଆଘାତ ଲାଗିଥିବା ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କ ଶରୀରରୁ ଅଧିକ ରକ୍ତ ବୋହିଯାଇଥିଲା । ଦୁର୍ଯୋଗକୁ ଯେଉଁ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଯୋଗେ ଆହତ ଅରୁଣକୁ ନେବା ସମୟରେ ବିଡ଼ମ୍ବନାର ବିଷୟ ରୋଗୀ ସେବାରେ ନିୟୋଜିତ ହୋଉଥିବା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ଫାଷ୍ଟଏଡ଼ର ବ୍ୟବସ୍ଥା କିମ୍ବା ଅକ୍ସିଜେନର ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ ନ ଥିଲା । ଚିକିତ୍ସିତ ଅବସ୍ଥାରେ ଡାକ୍ତର ରାୟଗଡାରୁ କୋରାପୁଟକୁ ନେଇ ଯିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ । କୋରାପୁଟରେ ମଧ୍ୟ ଡାକ୍ତର ବିଶାଖାପାଟଣା ନେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ । କୋରାପୁଟରୁ ପୁଣି ବିଶାଖାପାଟଣାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା । ଦୀର୍ଘ ୬ଦିନ ଧରି ଭିଶାଖାପାଟଣାର ଏକ ଘରୋଇ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ସମୟରେ ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି | ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ ରାତିରେ ଭାରି ଯାନ ଗୁଡାକ ଯୋଗୁଁ ଜରୁରୀ କାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ମଧ୍ୟ ଲୋକେ ଚିକିତ୍ସାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଉଛନ୍ତି । ଯିବା ଆସିବାକୁ ସୁବିଧା ନ ଥିବା ଓ ଉଚିତ ସମୟରେ ମୃତକ ଅରୁଣଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦିଆ ଯାଇ ନ ଥିଲା ବୋଲି ସ୍ଥାନୀୟ ଜନସାଧାରଣ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

Comments are closed.